Tří vítězství v řadě mají za sebou hokejisté Znojma. Díky tomu vedou tabulku nadstavbové části, ve které hraje šest týmů o postup do vyřazovacích bojů. Naposledy si Orli připsali dva body za výhru 3:0 v Székesfehérváru. Ten je znám velice nebezpečnými přesilovkami.

„Pomohlo nám, že jsme nebyli vylučováni. Oni hrají celou sezonu pořád stejný systém, nic nezměnili, takže jsme věděli, jak na ně. Mají horší bruslaře. Jen jediný hráč, Sofron, dobře bruslí a dává góly. Jejich obránci sice umí vystřelit, ale co se týče rozehrávky a poziční hry, tak na tom nejsou extra dobře. Pokud jim nedáte hned ze začátku šanci, aby vás přehráli a vedli a potom zápas kouskovali, tak neumí příliš tlaku vyvinout," ohlédl se za utkáním znojemský trenér Martin Stloukal.

Do Maďarska s týmem neodcestoval Adam Havlík a z utkání musel odstoupit kvůli zranění ramene Jan Šeda. „Havlík bere antibiotika. Nastoupil Ondra Fiala. I když měl přihrávku na gól, tak to nebylo ono. Byli jsme nucení po zranění Šedy přesunout Strömberga do třetí lajny. V podstatě jsme neměli centry," přiblížil trenér strasti s marodkou.

Ta dolehla i na něj a včerejšek strávil v posteli místo na tréninku s mužstvem. „Už mi nebylo dobře ve Fehérváru, cesta autobusem mě dorazila," dodal.

Jeho tým čeká dnes Salcburk. „Víme, jak ho porazit. Když přitlačíme na jejich obránce a oni nebudou moct rozehrávat kotouče, tak jejich hra skončila. Jakmile ale jejich beci dostanou prostor k rozehrávce, tak si to umí přihrát a dostanou nás pod tlak. Záleží, jak na tom budeme zdravotně, abychom dokázali vytvořit maximální tlak u forčekingu. To je základ," prohlásil kouč Orlů.

Do branky se postaví Ondřej Kacetl, i když Filip Landsman vychytal minulý zápas čisté konto. „Snažíme se je střídat po zápase. Když se ale někomu nedaří, tak to změníme. Jakmile až tak dobře nezachytá Ondra Kacetl, tak dostane šanci na reparát v následujícím zápase. On má tendenci to hned odčinit a kdybychom ho nechali sedět, tak by se v tom babral. Zase Filipa Landsmana je lépe nechat sedět, aby se s tím nějak psychicky vyrovnal. Každý ten gólman je jiný," vylíčil Stloukal.

Znojmo dostalo v posledních čtyřech zápasech jen pět branek. „Bráníme teď více jako tým. Útočníci pomáhají dozadu, hlavně centr, který to zajišťuje. A taky oba gólmani teď chytají výborně," řekl pro klubový web obránce Martin Pláněk.

Orlům se také daří střelecky. „Hrajeme přece jen v té horší skupině. Je dobře, že dáváme tolik gólů. Stojíme pořád nohama na zemi. Pak samotné play-off je úplně něco jiného," poznamenal trenér.

Hráči věří, že si play-off vybojují. „Pro nás je povinností dobře odehrát nadstavbu, protože jsme chtěli do play-off postoupit přímo. Nechceme si ho nechat za žádnou cenu ujít," sdělil Pláněk.

Před znojemským mužstvem je ještě šest zápasů nadstavby. „Pokud se nám podaří ještě dvakrát vyhrát, tak by postup měl klapnout. Ideální by bylo se Salcburkem vyhrát a podržet si doma zápas s Dornbirnem. V tu chvíli bychom měli čtrnáct bodů, a to, domnívám se, by mělo stačit," zamyslel se Stloukal.

Po dnešním utkání nastane v EBEL dvoutýdenní přestávka. „Měl jsem jiný plán, že budeme více trénovat. V situaci, ve které jsme, to ale bude spíš odpočinková pauza," doplnil kouč.

Utkání se Salcburkem začíná dnes v 19.15 hodin.