Lakos se řadí mezi historicky nejúspěšnější rakouské hráče. Už v šestnácti letech se vydal na pouť do zámoří, kde několik let sbíral v nižších soutěžích zkušenosti. Do NHL však nikdy nenakoukl.

Po návratu do Evropy nicméně prošel řadou kvalitních celků. Třeba za Traktor Čeljabinsk si zahrál ruskou KHL, se Salcburkem pak oslavil tři mistrovské tituly. „Je šikovný na kotouči, má výborný přehled a umí rozehrát. I jeho rána je solidní. Rozhodně nejde o žádné vořezávátko, ale borce, který bude platný," domnívá se Režnar.

Dvě stě jedna centimetrů vysoký hokejista má přinést pohodu i do kabiny. „Je to rakouská hokejová persona, proto počítám, že společně s Peterem Pucherem bude vůdčí osobností," doufá kouč.

Premiéru za Orly, kteří jsou momentálně v tabulce třetí, si odbude na salcburském ledě, tedy na kluzišti, které výborně zná. Tentokrát před zápasem zamíří do kabiny určené hostům.

André Lakos- narodil se 29. července 1979
- měří 201 centimetrů, váží 108 kilogramů
- naposledy hrál v švýcarském SCL Tiger, v minulosti nastupoval třeba v Traktoru Čejlabinsk, Vídni, Salcburku či Farjestadu
- Rakousko reprezentoval devětkrát na mistrovství světa, dvakrát se zúčastnil olympiády

MIROSLAV VOZDECKÝ