Zápas mezi znojemskými Orly a hráči Klagenfurtu nepřinesl na úvod žádnou senzaci. Pohledný hokej předvedly oba týmy až ve druhé třetině, kdy gólově vedli Znojemští 2:1. Třetí dějství pak přineslo otočení výsledku na stranu Klagenfurtu. Znojmo se ale snažilo vyrovnat. To se hostům zadařilo, ale domácí přidali gól v prodloužení a vítězství tak slavil Klagenfurt.V první třetině se nic zajímavého neudálo. Znojmo i domácí hráli v přesilovkách, ale žádný z týmů ji ke gólovému prosazení nevyužil.

Teprve sedmadvacátá minuta přinesla divákům první gól. Hovimu vstřelil za záda puk Jamie Lundmark. Klagenfurt se z vedení netěšil dlouho. Dva góly ve čtyřminutovém rozestupu zavěsili do brány domácích znojemský Adam Havlík a Petr Beránek. I nadále se Orli snažili rozvlnit síť domácích svými střelami, ale Fiala ani Lattner na rakouského gólmana nevyzráli.

„Druhou třetinu jsme začali lépe a vedli jsme. Bohužel jsme nepřidali další gól, což byl okamžik zlomu. Nedokázali jsme odskočit na rozdíl dvou branek a vyhráli tak domácí," popsal důležité okamžiky zápasu znojemský hráč Jan Lattner.

Třetí třetinu se soupeř rozjel a znojemský gólman Sasu Hovi se nestačil otáčet.

„Sasu nás podržel v těch podstatných okamžicích zápasu. Takže ten bodík je i jeho zásluhou," pochválil gólmana znojemský trenér Jiří Režnar.

Snaha domácích nepřišla nazmar, v pětačtyřicáté minutě se prosadil Michael Siklenka a krátce nato přinesl svojí střelou vedení Rakušanům Tyler Scofield.

Orli se i nadále prali o body. Tři minuty před koncem srovnal skóre znojemský Adam Havlík, který svou střelou oživil naději na vítězství. Ve vyrovnaném výsledku tak došlo na prodloužení. To však ovládli domácí zásahem rakouského Jamieho Lundmarka.

„Prodloužení jsme neuhráli, dostali jsme gól po hrubce v útočném pásmu," nastínil Režnar.

Díky prodloužení si domácí připsali bod navíc.

„Bylo to těžké utkání. Rakušané bruslili chvílemi více jak my a přehrávali nás," přiznal Lattner.

Z orlích marodů do středečního zápasu nastoupil Patrik Novák. Na marodce zůstává až do pátečního utkání s Vídní Martin Podešva. Obránce Jan Müller podle znojemského trenéra Jiřího Režnara odehraje až souboj s Grazem.

„Měl jsem v šikmém břišním svalu sedmicentimetrovou díru. Ale už to vypadá dobře. Ve čtvrtek jsem začal lehce bruslit a pomalu hrát s pukem. Postupně zapojuji přihrávky i střelbu. Cítím se dobře, příští týden nastoupím," odkryl svůj zdravotní stav Müller.

V pátek odehrají Orli zápas na domácím ledě, kde přivítají Vídeň. „Na soupeře půjdeme v plném nasazení a jasný cíl je vyhrát. Tým je to kvalitní, tudíž je třeba odevzdat maximum," zakončil Lattner.

Páteční utkání se hraje od 18.30 hodin.

ROMANA ČERNÁ