„Celých šedesát minut se bylo na co dívat. Trošku v nás zatrnulo po rychlém gólu, naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat a dostat se zpátky do zápasu,“ uvedl znojemský asistent Václav Baďouček.

Sparta totiž začala lépe a už ve 2. minutě se zblízka prosadil Podlešák. Orli ale nesložili zbraně a už o čtyři minuty později vyrovnal z trestného střílení Erat.

Od vyrovnávací branky bylo Znojmo aktivnější, ale Pöpperleho branka jako by byla zakletá. A tak bezzubost domácích Sparta v poslední třetině potrestala. Podlešák vyhrál bully a Gulaši od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Znojmo se odměny za svou aktivitu dočkalo v 57. minutě. Haman vyhrál bully, Mojžíš od modré vystřelil a Čachotský těsně před brankářem tečoval kotouč do sítě.

„Byl jsem zády k brance a chtěl jsem jen změnit směr puku. Naštěstí to tam spadlo,“ povídal po zápase střelec vyrovnávacího gólu

Pětiminutové prodloužení přineslo jen několik zahozených šancí na obou stranách tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ve znojemské svatyni nahradil Trvaje Kameš a aniž by si pořádně sáhl na puk, Broš s Ručinským rozhodli.

„Trvaj už byl po náročném zápase vyčerpaný, tak šel chytat Kameš,“ zdůvodnil střídání Baďouček. „Nájezdy rozhodla větší zkušenost Sparty,“ dodal.

Orli hráli jen na tři pětky, Plášek, Růžička a Procházka zůstali na střídačce. „Takový výkon, jaký dnes mužstvo předvedlo, bychom si představovali i v dalších zápasech. V týdnu jsme měli ostřejší pohovor a snad to přineslo ovoce,“ uzavřel Baďouček.

Sparťanský asistent Marian Jelínek byl za dva body rád. „Byl to velice pěkný zápas. Střetly se dva týmy, které jsou momentálně ve špatném psychickém rozpoložení, protože se jim nedaří, jak by si představovaly. Proto bylo sympatické, že obě mužstva hrála otevřený hokej," uvedl.