Extraligoví zlínští hokejisté si ve druhém pohárovém zápase letního Tipsport Cupu proti prvoligovému Znojmu s chutí zastříleli.

Už po čtyřiceti vteřinách hry se domácí Berani ujali vedení brankou Důrase. O minutu později zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Filip Čech. I v dalším průběhu úvodní části byli Berani aktivnější. Hostující brankář Panec byl neustále v ohrožení, ovšem šance již zůstaly nevyužity.

Ani ve druhé části Berani nepolevili a odměnou jim byly další tři trefy v síti znojemského brankáře. Nejprve se před brankou uvolnil Ivan Rachůnek, poté ještě do konce druhé sirény dvakrát prosadil Balaštík, který navíc čtvrtou trefu zaznamenal v oslabení.

Ve třetím dějství se podruhé v zápase prosadil Důras a Galavas. „Jsme rádi, že nám to tam zatím padá. Každý zápas je jiný. Je třeba zdůraznit, že jsou to pouze přípravné zápasy. Odehráli jsme velmi bezstarostný zápas. Jsem přesvědčený, že i v sezoně budeme produktivnější, jelikož jsme posílili o tři ofenzivní hráče a koncovce se v tréninku velmi věnujeme,“ řekl kouč domácích Zdeněk Venera.

O zkorigování výsledku se dvěma brankami postaral znojemský Sedlák. Orli neproměnili nařízené trestné střílení.

Trenér Orlů vidí část potíží při zápasu v menších rozměrech menším hřiště, kterým zlínský stadion Luďka Čajky disponuje. „Soupeř byl hokejově lepší a my jsme doplatili na nezkušenost s malým zlínským hřištěm, to nás rozhodilo nejvíc. Máme před sebou hodně práce ale věřím, že se do začátku soutěže dáme do kupy a chyby vychytáme,“ řekl po utkání Jan Neliba.

Jako nejlepšího hráče na ledě Beranů ohodnotil po zápasu jednoznačně třicetiletého útočníka Přemysla Sedláka.

PSG ZLÍN – HC ZNOJEMŠTÍ ORLI 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)
Branky: 1. Důras (Köhler), 2. F. Čech (Mokrejš), 26. I. Rachůnek (Balaštík, Leška), 29. Balaštík (Leška, Hamrlík), 32. Balaštík (Leška), 44. Důras (Köhler), 57 Galvas (F. Čech, Matějka – 53. P. Sedlák (Štach, Protivný), 59. Sedlák.
Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Husička – Chytil, Čech. Diváci: 550.
PSG Zlín: Štůrala – Hamrlík, Bořuta, Nosek, Kučný, Švrček, Linhart, Matula, Galvas – Balaštík, Leška, Rachůnek – Důras, Kollár, Köhler – Ondráček, Balán, Sivák – Mokrejš, Matějka, F. Čech. Trenéři Venera, Rost. Vlach, Hrazdíra.
Znojmo: Panec – Morava, Hořava, Štach, Tomis, Lattner, Protivný, Zapletal, Novák – Plášek, Haman, Beroun – Sedlák, Hradecký, Říha.

Autoři: DANIEL OSTRČILÍK
DALIBOR KRUTIŠ