Pro orlí letku i jejího soupeře to byl klíčový zápas. Poslední Znojmo nastoupilo proti Marimexu, který se v lednu propadl až na dvanáctou příčku tabulky. Celku z města nad řekou Dyjí pomohlo nasazení brankářské posily Jana Kavana. Osmnáctiletý gólman brněnské Komety pomáhá Orlům formou střídavých startů. A hned v prvním klání debutoval čistým kontem, když předvedl čtyřiadvacet zákroků.

Znojemští hokejisté (bílí) hostili doma v rámci 43. kola Chance ligy tým Sokolova.
Znojmo má hlavy na udržení nastavené. Sokolovu nadělilo šest gólů

Důležité tři body zajistila domácím jediná branka Petra Beránka. Ten ve třiatřicáté minutě využil odraženého puku přesně na svou hokejku a nezaváhal. Těsně před koncem mohl navýšit kapitán Tomáš Svoboda, ale minul. Hosté hledali naději na zvrat v zápase při odvolání brankáře, ale ani to jim nepomohlo a druhou výhru v řadě slavili Orli.

Šanci navázat na úspěšnou sérii mají již v sobotu od pěti hodin večer na ledě Frýdku-Místku. Navíc se se Severomoravany přetahují na chvostu tabulky a nyní je dělí jen jednobodový rozdíl. Orli mají navíc zápas k dobru, a to s Jihlavou. Stejně jako nyní Frýdek. Ten měl hrát čtyřiačtyřicáté kolo s Přerovem, ale pro marodku ve frýdecké kabině bylo utkání odloženo na pondělí 19. února. Víkendový duel se Znojmem zatím přesunut nebyl.

Ve 42. kole Chance ligy v pondělí na zlínském zimáku měřili síly domácí Berani (ve žlutém) a znojemští Orli.
Znojmo dohánělo ve Zlíně rozjetou první třetinu. Po nájezdech odjelo s bodem

Znojmo - Kolín 1:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Branka a nahrávky: 33. Beránek (Berger, Lichanec). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Polák, Kráľ. Diváci: 1 369.
Znojmo: Kavan – Zahradníček, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Tejnor, Remta – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Kratochvíl, Hruška, Matuš – Sklenář, Čermák, Adámek. Trenér: Václav Baďouček.
Kolín: Soukup – Hampl, Němec, Piegl, Naar, Sýkora, Kolmann – Chalupa, Kloz, Král – Vrhel, Moravec, Ouřada – Šedivý, Skořepa, Mucha – Síla, Morong, Lang. Trenér: Jan Šťastný.