Znojmo nasadilo do kasy novou gólmanskou posilu na hostování z extraligových Českých Budějovic Jana Strmeně. Mančaft z města nad řekou Dyjí šel do vedení už jedenapadesát vteřin po úvodním hvizdu, kdy se prosadil Daniel Bukač. Skoro v polovině první třetiny zlínští srovnali na 1:1. Do šatny pak zvýšil na 2:1 pro Orly Jan Hruška. V prostřední části se otočily nejen strany, ale i karty. Domácí totiž během osmi minut druhé dvacetiminutovky otočili na 4:2. Ani ne minutu po čtvrtém gólu Zlína korigoval na 3:4 pro Znojmo kapitán Tomáš Svoboda. Naději na vítězství hostů v posledních pár sekundách zažehnul Jan Zahradníček - 4:4.

Brankář Banes Motoru Jan Strmeň.
Velká posila pro boj Orlů o záchranu. Přichází brankář z extraligy

V prodlužení pak téměř 2 300 diváků gól nevidělo. V samostatných nájezdech v rámci sedmé série znojemský Petr Beránek svou šanci neproměnil, naopak štěstí přálo zlínskému Zdeňkovi Sedlákovi. Svěřenci trenéra Václava Baďoučka tak zpět k rakouským hranicím odjížděli s již čtvrtou prohrou v řadě.

Orli mají další šanci zlomit prokletí už v sobotu. To od půl šesté večer hostí doma tým Sokolova. ten je v tabulce pátý s pětašedesáti body. Znojmo se plácá již pár zápasů na poslední příčce s pětačtyřiceti body. Pořád se přetahuje se Slavií Praha a Frýdkem-Místkem, jelikož na Pražany ztrácí dva body, na Severomoravany pak čtyři.

Hokejisté Znojma (bílé dresy) ve 41. kole Chance ligy doma podlehli Přerovu 0:2.
Podívejte se: Orli doma poprvé neskórovali. Dorazí ještě nějaké posily?

Zlín - Znojmo 5:4 SN
Třetiny: 1:2, 3:1, 0:1 – 0:0. Branky a nahrávky: 9. Sedlák, 21. Lang (Werbik), 29. Salmio (Suhrada), 29. Salmio (Werbik), rozh. náj. Sedlák – 1. Bukač (Lichanec, Beránek), 19. Hruška (Kratochvíl, Bartko), 30. Svoboda (Tejnor, Šťovíček), 60. Zahradníček (Svoboda, Hruška). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík – Dědek, Augusta. Diváci: 2289.
Zlín: Huf – Novotný, Zbořil, Čáp, Warg, Husa, Riedl, Suhrada – Lang, Holík, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Kindl, Sedlák – Köhler, Gago, Sedláček. Trenér: Jan Srdínko.
Znojmo: Strmeň – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, Jenáček, Tejnor, Mareš – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Kratochvíl, Hruška, Matuš – Sklenář, Čermák, Sedláček. Trenér: Václav Baďouček.