V první části pondělního duelu mezi jihomoravskými Orli a Olomoucí rozhodovaly přesilové hry. Orli hned v úvodu měli dvě, z nichž tu druhou přetavil v branku velezkušený Miroslav Barus.

Jenže vedení Orlům dlouho nevydrželo. Když byl za katrem Hořava, úřadoval Martin Davídek, který využil rychlou přihrávku Černého.

Jak první část skončila, tak se ve druhé pokračovalo. Orli se dostali v polovině utkání podruhé v zápase do vedení. A branka opět padla v početní výhodě, když hrubé chyby hostující obrany využil dlouhán ve znojemském dresu Václav Meidl.

Stav na světelné tabulky zůstal dlouho neměnný. Až sedm minut před koncem vykřesal naději na bodový zisk pro olomoucké hokejisty, kteří se prezentovali spíše brejkovou hrou, Michal Černý. Ten dostal puk za Horčičkova záda s notnou dávkou štěstí.

Jenže domácí hokejisté našli na vyrovnávací branku Olomouce rychlou odpověď. Ještě v téže minutě totiž vstřelil rozhodující gól novic v jihomoravském dresu Zdeněk Kubica.

„Rozhodly maličkosti. Naše větší touha po vítězství, nasazení a srdíčko, které neodmyslitelně patří k bojovnosti. Podařilo se nám dobře bránit a nedostávat se často pod tlak, protože v takových situacích je Olomouc velmi silná,“ hlásil po utkání kouč vítězného mužstva Jan Neliba.

Jeho protějšek se netajil tím, že utkání mělo skončit remízou.

„Bylo to na plichtu. Domácí trestali naši nedisciplinovanost. Ani v závěru utkání jsme se nemohli dostat do pořádného tlaku, poněvadž jsme stále hráli s nějakým vyloučením,“ zlobil se olomoucký lodivod Petr Fiala.

Olomoučtí tak ani na třetí pokus na znojemské hokejisty nevyzráli. Prohráli 2:3 a Znojmo si připsalo čtvrtou výhru v řadě. Svátky tak stráví na vítězné vlně, kterou bude moci prodloužit už v pondělí, kdy se představí na půdě favorita první ligy Ústí nad Labem.

Orli Znojmo - HC Olomouc 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Barus (Morava), 30. Meidl (Staněk), 53. Kubica (Kolafa) – 9. Davídek (Černý, Ministr), 53. Černý (Bartoň).
Rozhodčí: Dvořák – Reich, Skopal. Vyloučení: 4:9 navíc Štrach (ZNO) a Mikel (OLO) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1585. Střely na branku: 36:33.
ORLI ZNOJMO: Horčička – Hořava, Morava, Štach, Štrach, Kolafa, Lattner, Pláněk – Havlík, Barus, Vyletelka, Beroun, Hradecký, Sedlák, Staněk A., Meidl, Jarůšek, Kubica.
HC Olomouc: Žigárdy – Mikel, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský, Staněk R. – Ministr, Mikšan, Davídek, Černý, Brančík, Čuřík, Zbořil, Tomajko, Korhoň, Venkrbec, Selingr, Kucharczyk.