Přesto Orli favorizovanou Vídeň trápili a prohráli těsně 1:2. V úterý na domácím ledě přemohli Innsbruck 4:2 a drží třetí příčku v EBEL. „Takovou marodku za svou kariéru nepamatuju. Smekám před klukama, jak to zvládli a jak se dokázali semknout. Do Vídně jsme naložili i kluky, kteří nebyli na umření, ale těsně před ním. Připadali jsme si jak ve filmu Tucet špinavců (klasický americký snímek – pozn.red.). A nakonec jsme prohráli jen těsně,“ liboval si lodivod Znojma Miroslav Fryčer.

Orlí marodka:
Radim Matuš
Kevin Tansey
Petr Beránek
Petr Mrázek
Philip McRae
Patrik Novák

Náhrada z 2. ligy:
Ondřej Svoboda
(Moravské Budějovice)
Martin Kosnar
(Moravské Budějovice)

Jeho svěřenci nabírají sílu v těchto dnech, kdy po zběsilém maratonu devíti zápasů v osmnácti dnech mají mezi duely pět dní pauzu. „Už nás bylo na tréninku víc. O Vánocích se asi nakumulovala únava z náročného programu a potom stačí, když se nakazí jeden a už to jede. Mně se to nějakým štěstím vyhnulo,“ lebedil si znojemský útočník David Bartoš.

Již do důležité nedělní bitvy s úřadujícími šampiony z Klagenfurtu pravděpodobně naskočí americký forvard Philip McRae, po dlouhé pauze se pravděpodobně brzy vrátí kapitán Radim Matuš. „Za každého navrátilce z marodky jsem strašně rád,“ poznamenal znojemský lodivod.

Vzhledem k morovým ranám v útoku vedení Orlů přivedlo v tomto týdnu forvarda se zkušenostmi z KHL nebo švédské ligy Lukáše Vopelku, jenž naposledy hrál za extraligové Vítkovice. „Potřebovali jsme typově podobného útočníka, jakými jsou zranění Mrázek a Beránek. Bojovníka s dobrým bruslením. Ještě se poohlížíme po obránci,“ pronesl Fryčer.

Po krátkém nadechnutí čeká Orly závěr základní části, v níž hájí příslušnost k elitní pětce. Ze třetí pozice mají na šestý Klagenfurt náskok dvou bodů. „Je to v našich rukách. Čekají nás soupeři vesměs kolem nás, takže si to musíme uhrát,“ podotkl Bartoš.

V posledním klání proti Innsbrucku zaujal počin znojemského brankáře Dominika Groha, jenž těsně po vypršení časomíry trefil přes celé hřiště prázdnou bránu soupeře. „Překvapilo mě, že se k tomu odhodlal. Přál jsem mu to. Škoda, že gól nemohl platit,“ uvedl Fryčer.