Už minulý týden odstoupilo kompletní vedení klubu, ještě předtím se zbavilo tří nejkvalitnějších hráčů. „Nějakou dobu jsem měl díky svým kontaktům informace, co se v Jesenici děje. Když jsem nedávno mluvil s jedním člověkem z klubu, komentoval je slovy „game over“ (anglicky konec hry – pozn. red.),“ povídal znojemský kouč Martin Stloukal.

Jenomže nakonec zasáhla radnice třináctitisícového městečka. Zaručila se, že zbytek sezony pokryje ze svého rozpočtu a nenechá si prestižní soutěž vzít. Dnes hraje na domácím ledě s Vídní. A na pátečního soupeře se tak může s konečnou platností těšit i Znojmo.

Po výhře 3:2 nad Villachem v úvodním kole nadstavbové části nechal znojemský kouč svým svěřencům dva dny volna. Odpočine si také brankář Marek Čiliak, který za Orly ještě neodchytal ani minutu. Jenomže kromě Ondřeje Kacetla se nikdo další do branky postavit nemohl. „Marek je kvalitní brankář. Známe se z juniorské extraligy. Já jsem chytal za Znojmo, on za Kometu,“ zavzpomínal na svá setkání s nejnovějším spoluhráčem Kacetl.

Oba znojemští brankáři jsou ročník 1990. Stejně jako zraněný Filip Landsman. „Zřejmě bychom Marka angažovali, i kdyby se Filip nezranil. Na svůj věk má docela dost zkušeností, líbil se mi třeba svým postavením v brankovišti. Trenér brankářů Jaroslav Kameš jeho příchod schválil,“ pousmál se Stloukal.

Ve Znojmě momentálně na trénincích plní především nedostatky v organizaci hry v obranném pásmu. „Soustředíme se hlavně na defenzivu. Vyplácí se nám to. Ve Villachu šlo vidět, že si naši hráči věří i v oslabení,“ dodal Stloukal, který tým připravuje až na nedělní domácí zápas s Grazem. S ním Orli v základní části všechny zápasy prohráli.