Středočeši totiž podlehli doma Zlínu 3:4 po samostatných nájezdech, ačkoli téměř po celý zápas vedli o dvě branky.

A Znojemská cesta za vítězstvím? Ta byla úplně z jiného soudku. Po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 0:2. Orli nezvládli dvě přesilovky a Vrbata s Žabkou mířili přesně. „Byli jsme plní pohybu, vedli jsme zaslouženě,“ poznamenal liberecký kouč Filip Pešán.

Orli se ale nevzdali. „Pak jsme si v kabině řekli, že nemůžeme hrát tak ustrašeně. Věřili jsme, že pořád můžeme zápas otočit,“ popisoval pozdější hrdina, znojemský útočník Martin Růžička.

Druhá třetina totiž Orlům vyšla znamenitě. Mrázek s Dopitou se postarali o vyrovnání. A opět padly oba góly v přesilových hrách. „Zbytečně jsme se nechali vylučovat a vrátili jsme tak Znojmo do zápasu,“ kroutil hlavou liberecký forvard Radim Vrbata.

Ten na svoji trefu z první třetiny navázal v závěru zápasu další trefou. Podruhé předvedl bekhendový blafák a poslal Bílé tygry do vedení.

Z toho se však Liberec neradoval dlouho. Jubilant Radek Haman, který hrál svůj osmistý extraligový zápas, našel před brankou Růžičku a bylo vyrovnáno.

To nejlepší si ovšem jmenovec reprezentačního trenéra nechal na prodloužení. S pukem na holi projel téměř celé kluziště, dostal se až před Fikrta a chladnokrevně zakončil. „Otevřel se přede mnou prostor, tak jsem to zkusil. Naštěstí to vyšlo, bude se nám totiž hodit každý bod,“ uvědomoval si Růžička.

Haman tak měl přeci jen veselejší oslavu osmistého zápasu v nejvyšší soutěži. „Tři body by byly lepší, ale i tak jsem rád. V play out nás čeká ještě třináct zápasů a každý bod se počítá,“ uvedl devětatřicetiletý matador.

„Hlavně jsem rád, že mužstvo našlo sílu na zvrat. Situace není jednoduchá a je těžké hledat motivaci, když už nemáme šanci na play off,“ řekl znojemský asistent Václav Baďouček.