Hned od prvních minut byl vidět ofenzivní hokej a Salzburg se dostal do rychlého vedení. Obránce Dominik Heinrich vystřelil z mezikruží a skákavý kotouč skončil až za překvapeným Patrikem Nechvátalem. Zvýšit vedení mohl Manuel Latusa, tentokrát byl Nechvátal pozorný, a tak Znojmo zavelelo k rychlému obratu skóre. Teč Jiřího Berouna skončila ještě mimo tři tyče, ale v páté minutě se vydal do rychlého spurtu za pukem Corey Trivino a po objetí branky stihl zasunout puk za tyčku. A bylo srovnáno.

Osmá minuta přinesla nejprve velkou šanci Romana Tomase a za pár sekund pohlednou střelu Libora Šuláka do víka branky Luka Gračnara. Desátá minuta nabídla první přesilovou hru, ale Orli ji nevyužili. Krátce po ní byl autorem přesné trefy Ondrej Šedivý. Po této brance donutilo Znojmo trenéra Býků Daniela Ratushnyho k time outu. To hostům ale příliš nepomohlo. Za sedmapadesát minut totiž vyhnal Gračnara na střídačku Roman Tomas.

Znojemští Orli se utkali na domácím ledě se soupeřem ze Salzburgu.Několik dalších minut neměl náhradník Fabian Weinhandl moc práce a na druhé straně se tak podařilo hostům snížit. Z velké skrumáže před Nechvátalem dokázal puk do sítě dotlačit Luciano Aquino. Znojemští našli nejlepší možnou odpověď za šestadvacet sekund, když Ondřej Fiala přihrál před branku Trivinovi a ten prostřelil i Weinhandla. Aktivní střelec posledních zápasů Brett Sterling v závěru třetiny ještě mohl snížit, ale na Nechvátala nevyzrál.

Na startu druhé třetiny hrálo Znojmo poprvé v oslabení a bez větších problémů se dokázalo ubránit. V pětadvacáté minutě vyrazil brankář Salzburgu těžkou dělovku Šedivého a za další minutu již lovil pošesté kotouč ze sítě, když zafungovala souhra Colton Yellow Horn a zakončující Martin Podešva. Sedmou branku měl na hokejce Radek Číp, ale tentokrát vyšel ze souboje úspěšnější Weinhandl. Stejný hráč měl další příležitost i vzápětí.

Nepoměr vyloučených

V devětadvacáté minutě hosté opět korigovali, švédský útočník Per Ledin tečoval před Nechvátalem střelu Konstantina Komarka, a bylo to o tři branky. I další oslabení Znojemští ubránili a po něm docílil Salzburg čtvrté branky, nicméně po kontrole u videa rozhodčí rozpažili. Ti v závěru třetiny poslali hosty do tří a Znojmo mělo kompletní dvě minuty dvojnásobné přesilovky. Tu si přenesli i do třetí třetiny a tam ji dělovkou využil Lubomír Štach.

Právě Štach obdržel pro nedůstojnou radost po gólu osobní desetiminutový trest a k němu postupně přisedli David Roupec a Patrik Novák. Salzburg s přesilovkou pět na tři však naložil prachbídně. „Za tu desítku si můžu sám. Byla to moje chyba, neuvědomil jsem to," prozradil bek Štach Uniknout obraně Býků ještě stačil Yellow Horn, Weinhandl si ho ale pohlídal. Rozhodčí se opět činili a ve dvaapadesáté minutě poslali domácí znovu do tří, když vyloučili Petera Puchera a kapitána Berouna.

Salzburg tentokrát početní převahu zužitkoval a snížil zásluhou Konstantina Komarka. Následovalo další vyloučení Orlů a Komarek přidal druhou branku. „Nezačali jsme dobře, ale pak se to uklidnilo a měli jsme vše pod kontrolou. Bohužel, pak to byl blázinec. Začali jsme zbytečně faulovat a silný Salzburg to využil," řekl útočník Orlů Jan Šeda.

Za minutu poslali rozhodčí Znojemské do tří znovu a Komarek hattrickem snížil na rozdíl branky. Poté Znojmo přestalo hrát a diváci naházeli na led odpadky. Rozhodčí za velkého pískotu utkání přerušil. Po úpravě ledu zápas pokračoval ještě zbylých pět minut. Orli ubránili oslabení a zvýšit vedení mohl z úniku Šeda, Weinhandl jej vychytal. Hostům už nepomohlo ani odvolání brankáře a Znojmo tento divoký duel zvládlo. „První část zápasu jsme byli ofenzivně naladění a dařilo se nám. Ve třetí části jsme hráli trochu s pokorou, že jsme dali tolik gólů Salzburgu a byli jsme free. Už jsme si to vyříkali a snad se takový výpadek nebude opakovat," hodnotil trenér Jiří Režnar.

V úterý míří Orli do Bolzana a v pátek stejný celek hostí.

Orli Znojmo – EC Red Bull Salzburg 7:6 (5:2, 1:1, 1:3)


Branky a nahrávky: 5. Trivino (Šulák), 8. Šulák (Šeda, Lakos), 14. Šedivý (Pucher, Roupec), 15. Tomas (Lakos, Štach), 18. Trivino (Fiala, Tomas), 26. Podešva (Yellow Horn, Špaček), 41. Štach (Tomas, Yellow Horn) – 1. Heinrich (Aquino), 18. Aquino (Ledin, Komarek), 29. Ledin (Komarek), 53. Komarek (Connelly), 54. Komarek (Fahey, Aquino), 55. Komarek (Aquino).

Rozhodčí: Kincses, Warschaw. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:3. Diváci: 3310. Střely na branku: 32:39.

Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Lakos, Lattner, Csamango, Roupec, Biro, Stehlík, Šulák – Tomas, Trivino, Fiala – Špaček, Podešva, Yellow Horn – Šedivý, Pucher, Číp – Beroun, Šeda, Novák.