Dvěma góly v předposlední minutě základní hrací doby vykřesali hokejisté Znojma naději. Stejně rázně, jako se Orli chytli, ovšem jejich snažení utnula Jihlava. Aleš Padělek v prodloužení rozhodl o výhře Dukly 3:2 v úvodním utkání čtvrtfinále play off první ligy.

Tým z Vysočiny se v sérii ujal vedení, odveta přijde na řadu už v sobotu v půl šesté večer opět v Jihlavě. „Nebyl jsem spokojený s naší hrou, málo jsme bojovali, nehráli jsme do těla,“ čertil se znojemský trenér Karel Soudek.

Jihlavané měli od začátku střetnutí téměř nepřetržitou převahu, znojemská hvězda v brance jménem Kacetl dlouho odolávala. Uklidňující první trefu v play off vstřelili domácí na konci druhého dějství, kdy první branku Dukly v letošních vyřazovacích bojích zaznamenal Jeslínek.

Škumát se ve středním pásmu zmocnil puku, našel z druhé vlny najíždějícího spoluhráče a ten bombou z mezikruží do levého horního rohu branky otevřel skóre – 1:0. „První třetina nebyla z našeho pohledu špatná, vytvořili jsme si nějaké šance, ale ty jsme nedali,“ povídal po vítězství jihlavský kouč Petr Vlk.

Už předtím pohrdli Jihlavané ve druhé část hned čtyřmi přesilovými hrami. Hned po obdržené brance si přesilovku zahrálo Znojmo, na Řehoře sice nepříjemně doráželo, ale do vyložené šance se nedostalo.

Ve třetím dějství se pokračovalo ve hře na jednu branku. Tentokrát museli tlačit hostující Orli, což se také stalo. Dukle několikrát zatopili, ale branku nedali. Naopak. Při jednom ze znojemských vyloučení se prosadil střelou od modré Kaláb – 2:0. Hosté v závěru zkoušeli ještě utkání zdramatizovat při přesilovce s odvolaným brankářem. A v rozmezí pouhých patnácti sekund dokonce brankami Lattnera a Trojana srovnali. „V závěru, když Znojmo vyrovnalo, nám chybělo trochu víc klidu,“ podotkl Vlk.

Utkání šlo do prodloužení, které už po třech minutách ukončil Aleš Padělek. V přesilové hře mu pomohlo duo Čachotský, Hodek, po jejichž spolupráci poslal puk za znojemského Kacetla. „Neodehráli jsme utkání dobře, padesát minut jsme byli pod tlakem, nakonec se nám podařilo vyrovnat, ale celkově jsem z našeho výkonu rozladěný,“ doplnil Soudek.