Znojmo má nyní už dvanáctibodový náskok na čtrnáctou příčku, znamenající účast v baráži.

„Ve hře je ještě stále hodně bodů. Zápasy jsou vyrovnané a každý může porazit každého. Ještě se to může zamotat a zkomplikovat pro ty, co si myslí, že už to mají jisté,“ chytá se stébla naděje mladoboleslavský kouč Jaromír Šindel.

Ve znojemském táboře panovala o poznání lepší nálada. Ztratit dvanáctibodový náskok by byl zlý sen.

„Před play out jsme vyhlásili, že budeme klást velký důraz na domácí zápasy a zatím se nám v nich povedlo naplno bodovat. Škoda že jsme nepojistili vedení v dlouhé přesilovce pěti proti třem. Tuto pasáž jsme prohospodařili a potom jsme udrželi těsný náskok jen díky Trvajovi,“ uvedl znojemský asistent Václav Baďouček.

Přesto se Orli nechtějí nechat ukolébat. „Při tříbodovém systému párkrát zaváháte a jste zase dole. Pokud nebude úplně jasno, musíme se rvát o každý bod,“ dodal Baďouček.

Znojmo – Ml. Boleslav 3:2
Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1
Muž zápasu: Čachotský

Trvaj – Bičánek, Švrček, Rýgl, Mojžíš, Tesařík, J. Mrázek, Chvátal, Vyrůbalík – Kucharczyk, Dopita, Selingr – J. Svoboda, R. Procházka, Demel – M. Růžička, Haman, Plášek – Řípa, Sajdl, Čachotský. Trenér: Rulík.

Schwarz – J. Novák, Bauer, Mocek, Schnabel, Zíb, J. Moravec, Lukáč, Brňák – Nouza, R. Král, Handlovský – Kazionov, T. Sýkora, Benda – Klimenta, Boháč, Důras – Padělek, D. Vrbata, R. Pšurný. Trenér: Šindel.

Branky a nahrávky: 18. Dopita, 22. R. Procházka (Rýgl), 38. Řípa (Čachotský, Svoboda) – 20. Zíb (Král), 41. Král. Rozhodčí: Husička, Hradil – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 1850.