I přes vysokou výhru nebyl znojemský trenér Martin Stloukal zcela spokojený s výkonem jeho mužstva. „Proti Lublani jsme nepodali tak kvalitní výkon jako proti Dornbirnu.. Lublaň nás trochu zaskočila. My jsme čekali, že budou bránit, ale oni zvolili taktiku, se kterou chtěli rozhodnout v první třetině zápasu. Pokud by ji vyhráli, potom by hru zabetonovali. Naštěstí se jim to nepodařilo. Je pro nás dobře, že jsme vyhráli tak vysokým skóre," konstatoval kouč.

Jediný gól, který Znojemští obdrželi, vstřelila Lublaň v oslabení. Jedním z chybujících hráčů byl právě střelec první branky. „Udělalo nás tam více hráčů chyby. Vyhráli jsme buly, špatně jsme si to nahodili, dva hráči jsme promáchli a oni nám pak ujeli do brejku. To se v přesilovce někdy stane," vylíčil Uram.

Lublaň se tím v závěru první třetiny dostala Znojmu na dostřel. Orli pak ale přidali další góly a soupeř se už na žádný nezmohl. Ve dvou víkendových zápasech se jim tak podařilo uhrát skóre 12:2. „Je dobře, že se nám začalo střelecky dařit," dodal Stloukal.

Posledními dvěma zápasy si také znojemští hokejisté napravili reputaci z úvodního duelu nadstavby, kdy proti Innsbrucku podali mizerný výkon. „Je to škoda, že jsme přišli o dva body. Ne, že by nám chyběly, ale kdybychom je měli, mohli jsme být maximálně spokojeni," zamyslel se Uram.

Znojemské mužstvo se už pomalu dostává z chřipky, která jej zasáhla, stále se mu ale nevyhýbají zranění. V Dornbirnu nedohrál Ondřej Fiala kvůli otřesu mozku. „Snad i kvůli té naší marodce je lepší, že o postup do play-off hrajeme v nadstavbě. Kdybychom skončili v první šestce, hodně bychom trénovali, ale zřejmě by trénink neměl takovou účinnost, protože zraněným hráčům chvíli trvá, než se opět dostanou do formy," poznamenal Stloukal.

Orli vedou tabulku nadstavby. Za nimi je Fehérvár, který ztrácí dva body. Právě s ním se již v úterý utkají na jeho ledě.

EBEL – 3. kolo nadstavby

Orli Znojmo – Lublaň 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Uram (Pucher, Wharton), 19. Rožník (Beránek), 30. Lattner (Jarůšek, Strömberg), 40. Beroun (Müller, Kacetl), 42. Beránek (Pucher) – 19. Mušič (Hebar). Rozhodčí: Falkner, Graber – Hofer, Nemeth. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 39:41. Diváci: 1934.

Znojmo: Kacetl – Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý – Lattner, Strömberg, Jarůšek – Rožník, Bartoš, Beránek – Müller, Šeda, Havlík – Komínek, Pucher, Uram – Beroun.

Lublaň: Kuhn – Erman, Ograjenšek, Thomas, Cvetek, Dervarič, McBride, Grahut – Ropret, Hočevar Pance E. – D´Alvise, Mušič, Pance Ž. – De Vergilio, Hebar, Verlič – Ankerst, Pesjak.