Znojmo přehrálo Jihočechy 4:2 po upracovaném výkonu, kdy s posledním týmem tabulky dvakrát prohrávalo.

Táborští hokejisté měli otevřeli všechny statistiky zápasu. Už v závěru druhé minuty první třetiny putoval k časoměřičům táborský obránce Martin Havran. Domácí nabídnutou početní výhodu nevyužili a tím předznamenali svou nulovou přesilovkovou produktivitu v celém duelu. Naopak hosté po vyloučení domácího útočníka Tomáše Vrby v osmé minutě proměnili v úvodní gól zápasu. Ve skrumáži před Horčičkovou brankou se o to postaral Tomáš Petráček.

Z vedení se ovšem Tábor radoval sotva minutu. Na 1:1 po sedmapadesáti vteřinách srovnal po individuální akci Jiří Beroun.

Velmi podobně vývoj zápasu pokračoval i po přestávce. I když si Znojmo snažilo obtížně vybojovat mírnou převahu, do vedení šli v šestadvacáté minutě opět hosté. Jakub Krätzer svou velkou šanci ještě neproměnil, ale najíždějícího Ivana Padělka obrana domácích nepokryla a on podruhé rozvlnil Horčičkovu síť. Znojmo se štěstím odpovědělo počátkem osmadvacáté minuty, kdy Tomáš Hradecký bruslí zpracoval přihrávku Erika Hrni a ranou pod víko srovnal na 2:2. Domácí šli poprvé do vedení až po druhé pauze, v pětačtyřicáté minutě se prosadil Vladimír Říha po nájezdu ze středního pásma. Skóre pak uzavřela opět spolupráce Hrni a Hradeckého v jednapadesáté minutě.

Kouč hostí Arpád Györi hledal příčinu porážky v tom, že jeho tým dvakrát neudržel vedení. „Po výbuchu doma, kdy se nám nedařilo vůbec nic hodnotím výkon v tomto zápase pozitivně. Chyběla nám trocha štěstí za stavu 2:2, kdy jsme nastřelili tyč. Dlouho jsme hráli vyrovnanou partii, ale v závěru jsme se už nedokázali, kvůli sérii vyloučení, nedokázali dostat do tlaku,“ uvažoval trenér Tábora.

Milan Kastner, asistent domácí lavičky, byl naopak spokojen jedině s body. „Poté, co se nám nevydařil vstup do sezony jsou pro nás první tři body velmi důležité. Jinak se ale asi nebylo moc na hokejového dívat. Zápas jsme ubojovali. Za body pochvala, jinak ale není co hodnotit,“ komentoval Kastner výkon svých svěřenců. Týmu podle něj chybí plynulost hry, dělá řadu chyb v rozehrávce, musí bojovat o každý puk.

Střídmě duel hodnotil i autor dvou gólových asistencí Erik Hrňa, který se vrací na led po zranění ramene. „Dvě asistence potěší, důležité je, že jsme vyhráli. Snad si teď budu na puku jistější. Pravda je, že se nám herně nedaří. Na tenhle zápas musíme rychle zapomenout a jít dál,“ podotkl Hrňa. Další duel čeká Orly v sobotu, kdy přijde na řadu derby s Jihlavou.