Před utkáním ale měli nůž na krku. Pokud by neuspěli, jen těžko by ještě mohli doufat vpostup do play­off. „Pro nás je každý zápas klíčový. Poslední čtvrtina, to je kolo pravdy. Musíme naplno bodovat doma a něco přivézt izvenku, jinak nemáme šanci,“ řekl po nedělním zápase znojemský asistent PavelHynek.

Orli rozhodli během pěti minut na přelomu druhé a třetí části. To utekli na třígólový rozdíl. „Naše snaha se pak zhroutila,“ poznamenal jeden zústeckých koučů MiroslavMach.

Kvidění byl ipěstní souboj. Hostující Šaffer vyzval znojemského beka Švrčka. Domácí borec vyšel zboxerské bitvy vítězně, Šaffera poslal kzemi. „Nejsem žádný rváč, moc často vyloučený nebývám. Občas ale zůstaneme sRadimem Bičánkem po tréninku a trochu se pošťuchujeme, takže vím, jak si stoupnout,“ usmíval se Švrček, který byl stejně jako Šaffer vyloučen do konce zápasu.

Znojmo - Ústí nad Labem 5:2

Do zápasu vstoupili aktivněji Znojemští orli. Aprvní gól na sebe nenechal dlouho čekat, v 7.minutě se Tesaříkova střela odrazila od zadního mantinelu zpátky do brankoviště a Svoboda neměl problém zasunout kotouč do sítě. Orli pak svého soka přehrávali, ale hráli zbytečně složitě, někdy i „na krásu“, jenže bez efektu. Atak přišel trest: těsně před odchodem do kabin využil Evan rychlý brejk a vyrovnal.

Druhé dějství se neslo ve znamení oboustranné hokejové nudy. Jediným zpestřením byl pěstní souboj Švrčka sŠafferem, ze kterého vyšel vítězně domácí bek. Pod sprchy ale muselioba.

Rozhodující byl přelom druhé a třetí třetiny. Ve 40.minutě se po bully vútočném pásmu prosadil Selingr a hned po přestávce přidal třetí gól domácích dorážející Kucharczyk. Přikryla vústecké brance vystřídal Hiadlovský a než se rozkoukal, lovil puk ze sítě. Parádní znojemskou pětiminutovku zakončil přesným zásahem Procházka. Třešničku na znojemský dort přidal voslabení Selingr, který vypíchl na modré puk a sólo přes celé kluziště zakončil elegantním blafákem. Ústí už jen korigovalo na konečných 5:2, trefil se Klobouček.

Znojmo– Ústí n. L. 5:2

Třetiny: 1:1, 1:0, 3:1.

Muž zápasu: Selingr

Branky a nahrávky: 7.Svoboda (Tesařík), 40.Selingr (Jareš), 43.Kucharczyk (Tesařík), 44.R. Procházka (Svoboda), 56.Selingr– 19.J. Evan (Špirko), 56.Klobouček (Gýna).

Trvaj– Jareš, Švrček, Bičánek, Tesařík, Kotaška, Chvátal, Mojžíš– Kucharczyk, Dopita, Selingr– Demel, R. Procházka, Svoboda– M. Růžička, Haman, Plášek– Beroun. Trenér: Sýkora.

Přikryl (43. Hiadlovský)– Zápotočný, J. Evan, Gýna, Hořava, Zeman, Klobouček, Vágner– Novák, Špirko, A. Nedorost– Čaloun, Šagát, F. Mrázek– Janků, Pazourek, Hašek– Heřman, Šaffer. Trenér: Votruba.

Rozhodčí: Mikula– Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 9:5, navíc Švrček (Znojmo) a Šaffer (Ústí) 5do konce zápasu. Využití: 0:1. VOslabení: 1:0. Diváci:2635.