Znojmo porazilo na domácím ledě Kladno

ZNOJMO - Znojemští hokejisté si připsali povinné vítězství nad posledním týmem extraligové tabulky. Kladno porazili 5:2, rozhodující gól vstřelil vpolovině zápasu znojemský útočník Selingr.

18.11.2007

Hokejisté znojemských orlů si oddechli. Ve dvaadvacátém kole totiž přivítali na domácím ledě nevyzpytatelný tým zKladna. Ten je sice v tabulce aktuálně poslední, ale ve dvacátém kole dokázal překvapivě vzdorovat úřadujícímu mistrovi ze Sparty a nakonec jej dokonce porazit na samostatné nájezdy.

VHostan Areně se začalo pěkně zostra, kdo na stadion dorazil o pět minut později, přišel o dvě branky. Tou první otevřel skóre utkání kladenskýHorna, který se trefil přesně pod horní tyčku Trvajovy brány.

Orli ale odpověděli velmi rychle. Na konci páté minuty si vpřesilovce nabruslil Erat na Dopitův přesný pas a srovnal stav utkání na 1:1.

Gólová přestřelka pokračovala i nadále. Vosmé minutě se Kladno znovu ujalo vedení. Tentokrát zužitkoval chybu znojemské obrany Patera, který zamířil přesně kpravé tyčce Trvajovy svatyně.

Ještě do konce první třetiny ale bylo znovu vyrovnáno. Další přesilovku využil znovu Erat, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Orctem – 2:2.

Vpolovině zápasu pak Znojmo zaznamenalo rozhodující branku. Od modré čáry tvrdě vypálil domácí kapitán Bičánek, jehož dělovku tečoval před kladenskou bránou Selingr. Znojmo se tak poprvé vzápase ujalo vedení. To už do konce utkání nepustilo, naopak, dokázalo náskok ještě zvýšit.

Kladnu se stala osudnou poslední dvacetiminutovka na kluzišti, v níž kladenští hráči nedokázali rozjeté Znojmo uhlídat a dvakrát inkasovali.

Ve třiačtyřicáté minutě zápasu zahákoval Demela vúniku kladenský Ševc. Hlavní sudí zápasu nařídil trestné střílení. Kpuku se postavil Dopita, chytře si počkal na protipohyb brankáře Orcta a poslal Znojmo do vedení 4:2.

Ani to ale Orlům nestačilo. Poslední hřebíček do rakve soupeře zatloukl útočník Svoboda. Ten pět minut před koncem zápasu předvedl parádní blafák, kterým obelstil Orcta vkladenské bráně a upravil stav utkání na konečných 5:2 pro Znojmo. První bodík vdresu Znojma si připsal také obránce Mudroch, který Svobodovi nahrával.

Branky: 5. Erat (Dopita), 20. Erat (Jareš), 29. Selingr (Bičánek), 43. Dopita, 55. Svoboda (Mudroch) – 2. Horna (Bělohlav), 8. Patera

Vyloučení: 10:12, navíc Gardoň 10min osobní trest, navíc Bičánek (ZN) a Schnabel (KLA) 5min a do konce utkání, využití 2:0, voslabení 0:1.

Rozhodčí: Hradil – Lhotský, Svoboda. Diváci: 2751

HC Znojemští orli: Trvaj - Jareš, Kříž, Bičánek, Mudroch, Chvátal, Kotaška - Selingr, Dopita, Erat - Kucharczyk, Haman, Demel - Beroun, J. Svoboda, M. Růžička - Meidl, R. Procházka, Plášek.

HC GEUS OKNA Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, Schnábel, Nádašdi, M. Štěpánek - Gulaš, Patera, Martin Procházka - Z. Nedvěd, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Čurilla, Diviš, Tomajko.

18.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Volby 2017: ANO na jižní Moravě ovládlo všechna okresní města

Adriana Herényiová, 52 cm, 3590 g, 16. 10. 2017, Znojmo
6

Novorozená miminka Znojemska 42. týdne 2017

Kominíci na roztrhání. Lidé čekají i měsíce na kontrolu

Jižní Morava – Topná sezona začala letos už v půlce září. Lidé řeší kontroly a čištění komínů na poslední chvíli. Kominíci mají plné kalendáře dlouho dopředu.

Fulghum představí ve Znojmě svou novou knihu. Diváky čeká i vystoupení

Znojmo – Po půldruhém roce zavítá v sobotu večer do Znojma populární americký spisovatel Robert Fulghum. V projektu scénických čtení Listování představí svou novou knihu Opravář osudů. Návštěvníci uvidí také představení podle jeho knihy s názvem Co jsem to proboha udělal.

Volební místnosti se opět plní voliči. Do desáté hodiny odvolila téměř polovina

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Od sobotní osmé hodiny ranní lidé opět odevzdávají hlasy v letošních sněmovních volbách. Do sobotní desáté hodiny dopoledne využila podle údajů jihomoravského krajského úřadu možnost volit téměř polovina oprávněných voličů. K urnám jich přišlo 48,2 procenta. Odvoleno už mají i jihomoravští lídři kandidátek. Volby na jižní Moravě se zatím obešly bez excesů, ve volebních místnostech je klid. V sobotu mohou lidé volit do druhé hodiny odpoledne, poté se volební místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů.

Orli dvakrát vedli, přesto s Fehérvárem v prodloužení padli

Znojmo – I dva góly do šatny zapříčinily, že znojemští hokejisté si ze zápasu s Fehérvárem odnášejí pouze jeden bod. Ve třináctém kole mezinárodní soutěže EBEL prohráli 2:3 v prodloužení, přestože v zápase dvakrát vedli.