První třetinu se domácí museli popasovat snáporem Zlína, pak ale zavelel kapitán Orlů Radim Bičánek. Jeho slepené góly před polovinou zápasu Zlínské skolily.

„Pro nás bylo hlavně důležité, že jsme přežili první třetinu. Ta první branka nás potom nakopla, získali jsme převahu,“ uvedl znojemský asistent PavelHynek.

Nabyté vedení dodalo Orlům sebevědomí. Anejvíc asi Pavlu Selingrovi, který dvě minuty před odchodem do šaten předvedl parádní kličky. Zzlínských beků ibrankáře Murína si udělal nazdárky a prakticky bylo rozhodnuto.

„Už jsme neměli síly na obrat do vítězného konce. Ale prohráli jsme si to na začátku, měli jsme dost šancí, padli tyčky, ale když nedáte gól…,“ posteskl si zlínský kouč RostislavVlach.

Třetí třetina už byla vítězstvím znojemské taktiky. Jen jednou domácí zaváhali a museli hasit situaci faulem, po kterém následovalo trestné střílení. To byla chvíle pro Jiřího Trvaje, který zlínskému Noskovi ukázal, že to vbrance umí ishokejkou a mistrně mu vypíchlpuk.

Orli mohli slavit, na konkurenty vboji oplay–off neztratili a naopak jednomu odskočili. „To není až tak podstatné, že jsme odskočili Zlínu. Každý zápas je teď důležitý a týmy okolo nás bohužel vyhrávají. Postup ale pořád máme ve svých rukou,“ vyhlásil Hynek. Už zítra čeká Orly další důležitá bitva– ve Vítkovicích.

Ohlasy trenérů po extraligovém utkání hokejistů Znojma se Zlínem(3:0).

Pavel Hynek, Znojmo– Důležité bylo, že jsme přežili první třetinu. Nastartoval nás první gól Bičánka, po kterém jsme začali mít převahu. Ve třetí třtině jsme si to více méně pohlídali, ikdyž jsme měli ištěstí. Že jsme odskočili Zlínu? To není podstatné. Důležitý je pro nás každý soupeř. Ale zápasů do play-off je ještě hodně, máme to ve svýchrukou.

Rostislav Vlach, Zlín– První třetinu jsme hráli dobře, ale neproměnili jsme šance. Přitom tam byly inějaké tyčky. Pak nás zlomily přesilovky. Po třech gólech Znojma už jsme neměli sílu na obrat. Po tomhle zápase už bude hodně složité bojovat oplay-off, potřebovali bychom šňůru vítězství. Ale teď vidím play-off hodně vzdálené.

 

Bičánek: Oslava teď nepřipadá v úvahu

Znojemští hokejisté hrají jeden důležitý zápas za druhým a tak si jejich kapitán nemůže dovolit pořádnou oslavu třiatřicátých narozenin, které měl včera. Dokázal si to ale vynahradit na ledě. Vrozmezí sto sedmi vteřin dal dva góly, které byly pro Zlín smrtícím direktem. Znojemský bek pak sahal ipo hattricku.

Ve třetí třetině jste tvrdě pálil na brankáře Murína. Zavánělo to hattrickem, myslel jste naněj?

Já jsem spíš rád, že jsem netrefil Martina Hlavačku. Protože on stál čelem, to mohlo být nepříjemné. Na hattrick jsem nemyslel, podstatné je vítězství.

Dva góly vden vašich narozenin, to vás asi bude něco stát,že?

Hlavně jsem dal náš stý gól vsezoně, takže něco to stát určitě bude. Musím se zeptat Radka Hamana (smích). Stěmi góly jsem měl spíš štěstí.

Dostane se vůbec knějaké oslavě narozenin?

Budu mít nějaký oběd nebo večeři, ale oslava teď nepřichází vúvahu. Hrajeme hodně zápasů.

 

 

Znojmo– Zlín 3:0

Třetiny: 0:0, 3:0, 0:0

Muž zápasu: Bičánek

Znojmo: Trvaj–Jareš, Švrček, Bičánek, Tesařík, Kotaška, Mojžíš– Selingr, Dopita, Kucharczyk– Svoboda, R. Procházka, Demel– Plášek, Haman, Beroun– Meidl. Trenér: Sýkora.

Zlín: Murín– Hamrlík, Bořuta, Nosek, Ďurák, Hlavačka, Klouček– Balaštík, Leška, Záhorovský– Okán, Balán, Kubiš– Rachůnek, Mokrejš, Andrašovský– F. Čech, M. Pšurný, R. Pšurný.Trenér:Vlach.

Branky: 27.Bičánek (Plášek), 28: Bičánek (Kucharczyk), 39.Selingr (Kucharczyk).

Rozhodčí: Rybík– Bejček, Kabourek.

Vyloučení: 7:7.

Využití: 1:0.

Diváci:2959.