Novoroční prohra s Lincem 5:8 vám zkomplikovala boj o play-off. Jak na současnou situaci nahlížíte?
Kdybychom nerozdávali body doma, jsme jinde. Vyhráváme s těžkými soupeři venku, ale pak domácí zápasy doslova prodrbeme. Zase odjedeme ven, porazíme těžkého soupeře, ale pak ty body nepotvrdíme. Domácí zápasy jsou pro nás nevýhoda. Měli jsme teď docela dost zraněných hráčů, ale na to se nevymlouváme. Sám nevím, čím to je, že hrajeme ve Znojmě úplně jinak.

Jak stabilizovat výkony?
Musíme hrát zodpovědněji a hlídat si každý milimetr ledu. Každá chyba může být potrestána.

Jste čtvrtý nejproduktivnější tým soutěže, více gólů ale obdržely pouze dva týmy. Je obrana hlavní problém?
Celý život preferuji ofenzivní styl, ale i útočné pojetí hry musí mít hlavu a patu. Pouštíme soupeře do brejků dva na jednoho, čtyři na dva a podobně. Útočníci se nemůžou jen dívat. Bránění je o celé pětce. Můžeme děkovat Lassilovi s Halászem (brankáři Znojma - pozn. red.), jinak bychom byli na chvostu tabulky. Není možné tak gólmany nechávat ve štychu. Je to vůči ním nefér.

Odpykal jste si čtyřzápasový distanc kvůli vaší reakci v utkání s Villachem. Dostal jste se do konfliktu s rozhodčím, hodil jeho směrem lahev s pitím a vběhl na led. Jak se na celou situaci díváte?
Profesionalita rozhodčích v EBEL je výsměch. Neexistuje přece, že když se soutěž tváří profesionálně a s kanadským vedením, bude pro každého platit jiný metr. Ne všichni sudí jsou ale špatní, jde o několik konkrétních jmen. Jindy nás nechají hrát a pak je to opravdu pěkný hokej. Bohužel jsou lidi, co si potřebují něco dokazovat a pro pár hodin slávy nás řežou. Doma pak stáhnou ocas a hotovo.

Dělí se soutěž na privilegované rakouské týmy a ty ostatní?
Vyloženě záleží na tom, jaký rozhodčí píská. Vyhráli jsme i v Linci nebo Salcburku a sudí pískali dobře. Pak hrajeme třeba v maďarském Fehérváru, kde sudí uznají gól, který nikdo nikdy neviděl.

Snažili jste se to nějakým způsobem řešit?
V minulosti ano, ale nemá to smysl. Jde o vyhozené peníze. Zaplatíte za žádost a oni vám ji smetou ze stolu. Nejlepší je prostě vyhrávat zápasy. Je to i motivace pro nás natřít jim to. Ale nejsem typ, který by se nějak vymlouval na rozhodčí, jen je toho občas moc.

Od 23. prosince do Nového roku jste odehráli pět zápasů za devět dní. Daly se vůbec nějakým způsobem užít svátky?
Člověk to bere tak, že má ve svém věku rodinnou pohodu stejně jen den dva kolem Štědrého dne. Jinak mám v hlavě, že je sezona a táhne mě to na zimák.