K líčení se, jako v předešlém jednání, dostavil jen Jakub K., který si odpykává trest nesouvisející s případem.

Ten se také jako jediný při zahájení líčení přiznal a souhlasil se všemi důkazy. Ve čtvrtek uvedl, že svých činů lituje. Karel Ch. se ze čtvrtečního jednání omluvil, Martin S. nedorazil, ani se neomluvil. Oba vinu už dříve odmítli. Soud vyslechl poslední svědkyni a následovaly závěrečné řeči.

Kvůli smrtelnému napadení bezdomovce ve Znojmě mají dva muži strávit roky ve vězení. Ve čtvrtek o tom rozhodl Krajský soud v Brně. Snímek je ilustrační.
Vražda, označil soud útok ve Znojmě. Agresora posílá na dlouhé roky do vězení

Obhájkyně dvou nepřítomných se snažily dokázat, že jejich vina nebyla prokázána a navrhovaly je zprostit obvinění nebo věc postoupit pouze přestupkové komisi.

Jakub K. ze soudní síně odešel se souhrnným trestem odnětí svobody na tři roky ve vězení s ostrahou, soud mu zrušil poslední dva rozsudky, kvůli kterým je nyní ve vězení.

K soudu se dostavil jen obžalovaný Jakub K.K soudu se dostavil jen obžalovaný Jakub K.Zdroj: Deník/Jana Karásková

Karel Ch.dostal trest ve výši dva a půl roku podmíněně s tříletým odkladem a Martinu S. uložil soud peněžitý trest ve výši pětačtyřicet tisíc korun.

Probodl doprovodu své bývalé přítelkyně lopatku a plíci. Tvrdí, že ho chtěl jen odehnat.
Soka v lásce pobodal ve Znojmě nožem. Soud útočníka odsoudil za pokus o vraždu

Podle předsedy senátu Jaromíra Kapinuse z důkazů vypývá, že se muži týrání dopustili. „Na kamerových záznamech jsou zřetelně poznat všichni tři obžalovaní. Poznali je i svědci. Je také nepochybné, že chování mužů popsané v obžalobě odpovídá zjištěním u soudu,“ sdělil při odůvodnění trestů.

Jakub K. i jeho obhájkyně s trestem souhlasili a odmítli lhůtu na odvolání. Obhájkyně ostatních dvou mužů si lhůtu ponechaly.

Rozsudek si přišli poslechnout i ochránci zvířat, kteří nahrávky pořídili a upozornili tak na chování mužů v pracovní době na jatkách v Hraběticích. Na nahrávkách tři muži surově bijí a kopou do zvířat dovezených na jatka, popohánějí je elektrošoky a krutě se zvířatům posmívají a nadávají jim.

V březnu, při začátku soudního líčení, přišli aktivisté tiše protestovat před soudní budovu.