Případ se stal v neděli, osmadvacetiletého hazardéra zadržela hlídka z Jevišovic. Zaujalo jí potlučené auto, kterému navíc chyběla jedna pneumatika.

„Vůz jel po ocelovém ráfku, ze kterého efektně odlétaly jiskry. Takový stroj neměl na silnici co dělat, proto se jej kolegové rozhodli zastavit. Jenže řidič na majáky se signálem k zastaveni vůbec nereagoval, spíše to vypadalo, jako by chtěl ujet,“ popisoval dění policejní mluvčí David Chaloupka.

Areál bývalé hasičské zbrojnice v Pražské ulici patří státu. Prázdný je od roku 2018, kdy se hasiči přestěhovali do nových prostor.
VIDEO: Znojmo řeší, kam s úředníky. Uvažuje o koupi bývalé hasičské zbrojnice

Felicie po pár set metrech vypověděla službu. Řidič však odmítl vylézt, podle mluvčího Chaloupky proti policistům kopal. Ven ho dostali násilím.

„Šofér na tom byl podobně jako jeho auto, v ne moc dobrém stavu. Nedokázal ani smysluplně mluvit, natož aby absolvoval dechovou zkoušku na alkohol,“ upozornil.

Jak se navíc ukázalo, muž při jízdě dvakrát boural. Po vyšetření a odběru krve v nemocnici skončil v cele. Zodpovídat se bude nejspíš z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

VĚDĚLI JSTE? Smutná zpráva pro Znojmo. Zesnul Karel Psota, zakladatel dopravní společnosti

Karel Psota zemřel v pondělí 12. února. V květnu by mu bylo jednaosmdesát let.Karel Psota zemřel v pondělí 12. února. V květnu by mu bylo jednaosmdesát let.Zdroj: Deník/Dalibor Krutiš