„Muž se hlídce rozhodl ujet poté, když ji se zastavovacím terčem spatřil stojící u krajnice poblíž místní pískovny. Značného náskoku zprvu využil zdárně, podařilo se mu zmizet v nedaleké obci. Nakonec se ale k němu štěstí přece jen obrátilo zády, když na něj policisté po krátké pátrací akci narazili právě v Bratčicích,“ popisoval policejní mluvčí Petr Vala.

Řidič podle něj na rozsvícené majáky zareagoval sešlápnutím plynového pedálu. „Tentokrát se ale ze svobody radoval jen pár sekund. Po chvilce totiž zajel do slepé uličky, kde jej policisté ze speciální pořádkové jednotky bleskově zpacifikovali,“ doplnil mluvčí.

Následně zjistili, že zadržený muž, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, má rovnou několik platných zákazů řízení. „Přitom poslední zákaz je až do roku 2031. Orientační test na přítomnost návykových látek byl pozitivní na pervitin,“ sdělil Vala.

Zámek v Jaroslavicích na Znojemsku.
Posun u žalob ohledně jaroslavického zámku: obec chce rozhodnutí o pozemcích

Kontrolou navíc strážci zákona zjistili, že na ujíždějícím autě byly cizí registrační značky. „Původ dalších několika nalezených značek, které byly pečlivě uschovány uvnitř automobilu, budou muset policisté ještě důkladně ověřit,“ dodal mluvčí Vala.

Zadržený řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Zdroj: Policie ČR