VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

19.7.2014

Literární erotiku vytlačují hororové příběhy

Jižní Morava - Léto a kniha. Pro mnohé je to stejně nerozlučné spojení jako fotbal a pivo nebo kafe a cigareta. A stejně jako mají kuřáci elektronické cigarety, využívají čtenáři hlavně v létě elektronické knihy. Nic neváží a člověk si jich může na dovolenou odvézt, kolik chce.

18.7.2014

OBRAZEM: Polský kvartet: s humorem na vážnou hudbu

Znojmo – Polský kvartet bravurních hudebních bavičů MOZart group naplnil ve středu večer jízdárnu znojemského Louckého kláštera. U publika dalšího z koncertů jubilejního Hudebního festivalu Znojma měli velký ohlas a několikrát přidávali. „Všichni to jsou dobře vzdělaní hudebníci, kteří se klasickou hudbu rozhodli hrát s humorem. Vytvořili unikátní hudební kabaret, kde je zdrojem smíchu namísto slov hudba," přiblížila mluvčí festivalu Jana Příkazská.

AKTUALIZOVÁNO
17.7.2014

Koncert pro Uherčice vynesl sto osmdesát tisíc korun

Uherčice, Znojmo /FOTOGALERIE/ – Dvojitý rekord si při šestém recitálu Pavlíny Senić na zámku v Uherčicích připsal jubilejní ročník Hudebního festivalu Znojmo. Áriím z Rusalky a Prodané nevěsty naslouchalo na hlavním nádvoří zámku na pět set lidí, dražba vín poté na opravu oken Andělské chodby vynesla sto osmdesát tisíc korun.

16.7.2014

Monty Python: živě, naposledy, a přece poprvé

Jižní Morava – Dohromady mají 358 let a netají se tím, že někdo z nich může při představení umřít. Také proto si k pódiu přizvali lékaře. I to je specifický humor britské komediální skupiny Monty Python, která se v neděli – poprvé v přímém přenosu, představí i jihomoravským divákům. Společné vystoupení pěti žijících členů skupiny je jejich prvním od roku 1982 a údajně také posledním. Spolu s pěti kiny na jižní Moravě inscenaci promítne dalších 1495 kin z celého světa.

15.7.2014

Koncert v Uherčicích podpoří Andělskou chodbu

Znojmo, Uherčice – Operní árie a po nich klepání dražebního kladívka se v úterý už pošesté ponesou zámkem v Uherčicích. Znojemský hudební festival a sopranistka Pavlína Senić tam i letos chystají benefiční koncert pomoc opravám zchátralé renesanční pamětihodnosti. Tentokrát chtějí přispět na okna Andělské chodby.

14.7.2014

Muzeum shání exponáty z první světové války. Chystá výstavu

Znojmo – Jakékoli osobní dokumenty vojáků, kteří bojovali v první světové válce, části tehdejších vojenských uniforem, dobová vojenská vyznamenání, osobní deníčky, pohlednice či korespondenci a další zajímavosti hledají pracovníci znojemského muzea pro připravovanou novou expozici. Letos v září by muzeum chtělo otevřít první část pětidílné seriálové výstavy.

10.7.2014

Hudební festival Znojmo zahájil Říční koncert

Znojmo – Tři velké řeky z pohledu hudebních skladatelů a houslový koncert v podání patrona festivalu Pavla Šporcla zahájil ve středu večer slavnostně jubilejní 10. ročník Hudebního festivalu Znojmo.

10.7.2014

OBRAZEM: Operu zrežíruje Constance Larrieu

Znojmo - Mladá francouzská režisérka Constance Larrieu, která si na Hudebním festivalu Znojmo vezme pod taktovkou komickou operu La Platée, si prohlédla jízdárnu Louckého kláštera. Ojedinělý titul operního baroka ve vlastní produkci ozdobí jubilejní ročník festivalu čtyřiadvacátého července.

9.7.2014

Dunaj, Vltava, Morava. Hudební festival Znojmo zahájí Říční koncert

Jižní Morava – Velké řeky, velcí hudební skladatelé: Janáček, Smetana, Franz. A k tomu Dvořákův Houslový koncert a moll v podání Pavla Šporcla. To vše obsáhne úvodní koncert znojemského hudebního festivalu, který ve středu vstupuje do svého jubilejního desátého ročníku. Festival potrvá od 9. do 27. července a první z večerů patří skladbám–řekám, Dunaji, Vltavě a Moravě.

8.7.2014

Ve středu začíná jubilejní hudební festival

Znojmo - Dunaj, Vltava a Morava se budou ve středu valit podél řeky Dyje u Louckého kláštera. Jubilejní desátý Hudební festival Znojmo totiž otevře Říční koncert se světovou premiérou symfonické básně Vladimíra Franze. Další novinku v programu chystají pořadatelé na pátek.

6.7.2014

OBRAZEM: Pivnicí Na Stadionu se nesl folk

Znojmo – I přes občasné dešťové přeháňky se v Pivnici Na Stadionu ve znojemské Sokolské ulici uskutečnil v sobotu premiérový folkový festival. Program folkového Statekfestu začal ve tři hodiny odpoledne. Kromě krumlovské Švédovy trojky či písničkáře Ladi Aladina Langera vystoupil i dvojnásobný držitel hudební ceny Anděl za folk a country Jiří Smrž. Večer byl koncert knížete pornofolku Záviše a Nikoly Muchové. Tradičnější rockový Statekfest chystají pořadatelé na samotný konec prázdnin.

5.7.2014

Letošní Šramlfest: kapela z Maďarska i nový cirkus

Znojmo - Živelná kapela z Maďarska, mix tradičních nástrojů a elektroniky v podání oceňovaného ukrajinského dua Zapaska nebo špička české alternativní scény Dva a Květy. I letos pořadatelé znojemského Šramlfestu připravili koláž zajímavých hudebních projektů, nevšedních divadel, workshopů, výtvarných děl a gurmánských zážitků.

25.6.2014

OBRAZEM: Výtvarnice Toulová zve na výstavu plnou emocí

Moravský Krumlov, Znojmo - Až do konce července mohou lidé v galerii Knížecího domu v Moravském Krumlově obdivovat novou výstavu obrazů Evy Toulové. „Tyto obrazy jsem ještě nikde nevystavovala a patří k těm nejnovějším, co jsme vytvořila. Jedná se převážně o olejomalby plné emocí," uvedla výtvarnice Toulová.

18.6.2014

Jubilejní Znojemský hudební festival: hvězdná cellistka a Francie

Znojmo – Jít s hudbou za lidmi, nabídnout muzikanty na objednávku či strávit zajímavý večer na okružní cestě s třemi koncerty. To jsou některé z novinek, které za necelý měsíc nabídne jubilejní desátý ročník Znojemského hudebního festivalu. Hned na úvod přijde i světová premiéra symfonické básně Vladimíra Franze.

5.6.2014

Na Hudebním festivalu Znojmo se letos představí i Francouzi

Znojmo – Měsíc červenec již tradičně ve Znojmě patří Hudebnímu festivalu, tentokrát v termínu od 9. do 27. července. Jubilejní desátý ročník věnovaný francouzskému skladateli Jeanu-Philippu Rameauovi a Roku české hudby přinese koncerty velkých hvězd, komorní koncerty nadaných umělců, degustace vín i bohatý doprovodný program.

29.5.2014

OBRAZEM: Děti roztančily znojemské divadlo

Znojmo – Více než dvě stovky dětí se vystřídaly na pódiu znojemského městského divadla. Předvedly rodičům a všem ostatním návštěvníkům, co se za celý školní rok naučily ve dvaceti kroužcích Domu dětí a mládeže. Svůj pohybový talent a vytrvalost prokázaly děti v tanečních číslech, nechyběl ani aerobik, břišní tance, gymnastika, street dance, hip-hop nebo taekwondo.

20.5.2014

OBRAZEM: Výstava Dunglové láká k zastavení

Znojmo - Barevné obrazy plné teplých barev, které mnohým návštěvníkům připomenou léto, dovolenou a sladký čas nicnedělání, jsou až do třetího července k vidění v mázhausu znojemského Domu umění. Výtvarnice a členka výtvarné skupiny Meandr Simona Dunglová nazvala svou samostatnou výstavu Dělání příliš mnoho a ne dost.

16.5.2014

Krumlovského Vrabčáka oživí Visací zámek nebo Inekafe

Moravský Krumlov – Se zvučnými jmény programu a mírnou obavou z deště a chladu začne v sobotu v poledne pátý ročník krumlovského rockového festivalu Vrabčák. První kapela v přírodním areálu u Krumlova vyskočí na podium v jednu hodinu odpoledne. Hlavní lákadla, Visací zámek, Inekafe a Kurtizány z 25. Avenue zahrají navečer.

24.4.2014

Kinosál nabídne divadelní maraton. Holmes vyřeší Vraždu vousatých žen

Moravský Krumlov – Další ročník přehlídky, na které se svým příznivcům představí amatérské divadelní soubory z regionu, začíná v moravskokrum­lovském kinosále již v pátek. Kromě domácích souborů se na jevišti představí také lesoničtí nebo dobšičtí ochotníci. Diváci se mohou těšit na lechtivé i temné komedie, pohádku i detektivku.

21.4.2014

Znojemský muzikant Marek vyhrál krajské kolo Porty

Znojmo – Svým textem u zpívané skladby Cizinec a jeho interpretací zaujal Jiří Marek v krajském kole letošní Porty. Znojemského hudebníka tak pětičlenná porota, jíž předsedal odborník na folkovou a country hudbu Milan Tesař, ohodnotila místem nejvyšším. Nadějný hudebník ze Znojma tak jako vítěz krajského kola postupuje do celostátní Porty v Ústí nad Labem.

18.4.2014

Znojemský hudební festival: říční koncert, Franz a světová premiéra

Znojmo – Říční koncert se světovou premiérou na začátek, první uvedení tragikomické opery jako vrchol a osvědčenou dramaturgii zpestřenou novými nápady připravili organizátoři pro jubilejní Znojemský hudební festival. Ročník věnovaný francouzskému skladateli Jean-Philippe Rameauovi a roku české hudby začne 9. července.

17.4.2014

Krumlov oživuje zámek. Turisty láká na Franzovy obrazy

Moravský Krumlov – Velkoformátové obrazy Vladimíra Franze, portrétní fotografie Idy Saudkové, dosud nezveřejněné fotografie Jiřího Slámy mapující osud Slovanské Epopeje a reportážní fotografie jeho syna. To jsou hlavní lákadla, která si pro nadcházející turistickou sezonu připravili Moravskokrumlovští.

11.4.2014

OBRAZEM: Nové divadelní studio zahrálo Baladu z hadrů

Znojmo – Premiéru slavné hry Balada z hadrů legendárního Osvobozeného divadla sehrálo ve čtvrtek večer nově vzniklé Divadelní studio při Základní umělecké škole. Na jevišti se představili současní i bývalí žáci umělecké školy, ochotníci i nadšenci pro divadlo v režii Martiny Výhodové.

8.4.2014

Vrabčák letos zve na Visací zámek a Inekafe

Moravský Krumlov - Hudební festival Vrabčák již zveřejnil, jaké lahůdky česko-slovenské rockové a punkové muziky letos svým příznivcům nabídne . Deset kapel a interpretů se představí již 17. května.

7.4.2014

Místo rocku jsem zůstal věrný klasice, říká hudebník Svoboda

Znojmo – Osmadvacetiletému rodákovi ze Znojma Michalu Svobodovi učarovaly kytarové tóny již v dětství. Na rozdíl od většiny mladých muzikantů však nezběhl k rockové muzice, ale zůstal věrný klasické hře. Nyní ohromil porotu na mezinárodní kytarové soutěži v italském Trevisu, kde obsadil první místo a zároveň získal titul absolutního vítěze.

5.4.2014

Obrazy na cestu mezi nebem a zemí

Znojmo – Velmi silný emoční zážitek, kterým byl pro Janu Hubáčkovou stav na rozhraní života smrti přiměl autorku své dojmy přenést na plátno. Pestrobarevné obrazy mohou zájemci obdivovat v mázhausu znojemského Domu umění do třetího května, a to od pondělí do soboty, od deváté hodiny ranní do páté hodiny odpolední. O zkušenosti s klinickou smrtí se Jana Hubáčková podělí se zájemci patnáctého dubna, kdy pohovoří na besedě pořádané znojemskou městskou knihovnou.

23.3.2014

Galerie Agnes představí Pohádkové bytosti očima dětí

Znojmo – Projekt Mladá krev umění při, který vznikl před časem ve spolupráci se znojemskou galerií Agnes dává prostor i zcela malým umělcům. Již ve čtvrtek zahájí vernisáží výstavu nazvanou Pohádkové bytosti očima dětí. Autory uměleckých děl jsou děti z Mateřské školy Pražská, z odloučeného pracoviště na ulici Jánského.

19.3.2014

OBRAZEM: Výstava připomíná Oldřicha Míšu

Znojmo - Již od pondělí hostí minoritský klášter výstavu znojemského rodáka a umělce Oldřicha Míši, kterou kurátor Jaroslav Frecer připravil u příležitosti nedožitých devadesátin umělce.

18.3.2014

Krumlovský zámek ožije Franzovou výstavou

Moravský Krumlov - O rozmístění několika desítek obrazů, které budou již od dubna zdobit Rytířský sál a kapli moravskokrumlovského zámku, rozhodoval koncem minulého týdne umělec, výtvarník, hudebník a kandidát na prezidenta Vladimír Franz. Výstava s názvem Můj dům můj hrad bude v Krumlově k vidění do konce září. Jedná se o první výstavu tak významné osobnosti současného umění na krumlovském zámku.

16.3.2014

Divadelní studio již finišuje před premiérou

Znojmo – Výsledky projektu, který spojil příznivce divadla, profesionály i amatéry ve Znojmě, již nabývají konkrétní obrysy. Divadelní studio při znojemské základní umělecké škole již za necelý měsíc sehraje premiéru hry Balada z hadrů. Absolventi hereckého oboru se na jevišti potkají s profesionálním hercem i s naprostými amatéry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT