VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.6.2016

Hudební festival připomene Mozartovo narození. Umělci už zkouší Dona Giovanniho

Znojmo – Výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta je věnovaný letošní ročník Hudebního festivalu Znojmo. Unikátním počinem bude pak hvězdně obsazené uvedení opery Don Giovanni.

27.6.2016

OBRAZEM: Zámecký park v Tavíkovicích rozezvučely dechovky i cimbálka

Tavíkovice – Cimbálová muzika Ponava, Skaláci, Slovácká kapela Romana Horňáčka a také Bojané. Tyto dechovky a cimbálové muziky se v neděli odpoledne představily v Zámeckém parku v Tavíkovicích na VIII. Tavíkovickém festivalu dechových hudeb. Lidé si mohli společně s muzikanty zazpívat i zatančit, ovšem do tance se nikomu v horkém a dusném odpoledni příliš nechtělo. Festival moderovala moravskokrumlovská pedagožka Hana Štěpánová.

23.6.2016

Třídenní non-stop maraton. Kemp Výr ovládne festival psychdelické hudby

Výrovice – Čtyři desítky dýdžejů a možná až dva tisíce návštěvníků. To jsou stručná čísla festivalu psychdelické hudby s názvem Spirit Base.

16.6.2016

OBRAZEM: Vystaví klobouky. Praktické, elegantní i kuriozní

Znojmo – Klobouk, praktická pokrývka hlavy a také elegantní doplněk, dokáže i dnes oslovit téměř každou ženu. A to byl také jeden z důvodů, proč se Jihomoravské muzeum ve Znojmě rozhodlo v prostorách velkého sálu prvního patra minoritského kláštera připravit novou výstavu nazvanou Dostaveníčko s klobouky.

16.6.2016

Na turné mě uchvátila náměstí, řekl ve Znojmě autor bestsellerů Fulghum

Znojmo – Slavný americký spisovatel, pastor, filosof, učitel, zpěvák i malíř Robert Fulghum přijel ve středu večer do Znojma. Autor řady bestsellerů si město vybral jako jednu ze zastávek turné Listování. Na jevišti Štukového sálu Znojemské Besedy uvedl, podobně jako i v dalších osmatřiceti městech Česka, hru Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Nechyběla ani autogramiáda a diskuze s diváky.

14.6.2016

Slavný spisovatel Robert Fulghum míří do Znojma. Zahraje si ve hře

Znojmo – Populární americký spisovatel Robert Fulghum, který 9. června v Prostějově a Olomouci zahájil v Česku své turné Listování, zavítá ve středu do Znojma. Na jeviště uvede, podobně jako i v dalších osmatřiceti městech Česka, s Lukášem Hejlíkem hru Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ve které si sám zahraje. Poté plánuje diskusi s diváky.

10.6.2016

OBRAZEM: Fotograf představuje krajinu mezi Moravskými Budějovicemi a Podyjím

Vranov nad Dyjí – Krajinu mezi Moravskými Budějovicemi a Národním parkem Podyjí zachytil čížovský fotograf Michal Schnedier hledáčkem objektivu svého fotoaparátu. Jeho snímky mohou nyní obdivovat návštěvníci zámku ve Vranově nad Dyjí.

9.6.2016

OBRAZEM: Výstava připomene hříšné lidi města pražského

Znojmo – Úspěšný televizní seriál Hříšní lidé města pražského připomene výstava, kterou připravilo muzeum ve Znojmě. Návštěvníci se na ní dozví zajímavosti o seriálu i ze zákulisí natáčení. „K vidění budou také slušivé společenské kostýmy s množstvím módních doplňků, jako jsou elegantní klobouky nebo rukavičky, kabelky i bižuterie," pozval Ivo Žák z Jihomoravského muzea ve Znojmě, které výstavu připravilo. Lidé ji budou moci poprvé vidět už zítra a potrvá až do 6. srpna.

8.6.2016

Plastic People, MIG 21 nebo Aneta Langerová. Slavnosti lákají na hvězdy

Znojemsko – Slavná jména táhnou. Vědí to pořadatelé nejrůznějších slavností v regionu, kteří nechtějí nic ponechat náhodě. Aby si zajistili velkou návštěvnost, zvou do svých měst interprety zvučných jmen. A tak se lidé ze Znojemska i letos mají na co těšit.

7.6.2016

Concentus Moraviae: festival završí koncert v Moravském Krumlově

Moravský Krumlov – Jednadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Concentus Moraviae začal před pár dny v mikulovském zámku a na další koncerty mohli už vyrazit lidé v Hustopečích i Kyjově. Další budou třeba ve Valticích či ve Veselí nad Moravou. A závěr bude patřit Moravskému Krumlovu.

6.6.2016

OBRAZEM: Skupina The Tap Tap zahrála pro Konipasku. Výtěžek šel na nákup auta

Znojmo – Skladbu Řiditel autobusu zná už kde kdo. „Můj novej vozejk je rychlej jako vítr a silnej jako bejk, a svět s ním chutná zas jak propečenej stejk…" To jsou první verše hitu známé pražské skupiny The Tap Tap. Nejen ten mohli slyšet všichni ti, kdo v sobotu vyrazili do Hlubokých Mašůvek.

4.6.2016

Film o Podyjí: dorazí herečka Rybová i bývalý ministr Ambrozek

Znojmo – Správa Národního parku Podyjí zve veřejnost na oficiální premiéru filmu Obrázky z Podyjí, která je věnována tomuto národnímu parku u příležitosti jeho pětadvacátých narozenin. „Projekce filmu bude uvedena besedou s tvůrci. Pozvání přijali i Linda Rybová, herečka, která propůjčila svůj hlas komentáři či scénárista, a někdejší ministr životního prostředí Libor Ambrozek," přiblížil ředitel Správy parku Tomáš Rothröckl.

27.5.2016

Herec a režisér Kohák bavil Znojmo. O prázdninách se vrátím, slíbil

Znojmo – Populární herec a režisér Jakub Kohák bavil ve čtvrtek večer hosty vysokoškolského klubu Harvart. „Ve Znojmě jsem poprvé, o prázdninách se sem rád vrátím," řekl Znojemskému deníku Rovnost Kohák. Zcela zaplněný vysokoškolský klub bavil Kohák a jeho moderátor Robert Tamchyna volně plynoucími příběhy ze svého života, kdy se hosté dozvěděli řadu osobních zážitků z domu, kde oba bydleli.

23.5.2016

OBRAZEM: Škwor nebo Iné kafe. Sedmý Vrabčákfest pobavil patnáct set návštěvníků

Moravský Krumlov - Po loňském promoklém ročníku letos vítal krumlovský Vrabčákfest návštěvníky prosluněným dnem. Do parku za krumlovským zámkem přišly stovky lidí.

23.5.2016

OBRAZEM: Krása Orientu. Břišní tanečnice roztančily znojemské divadlo

Znojmo – Orientální hudba, originální kostýmy a ladné pohyby učarovaly již pojedenácté znojemskému divadlu. Na pódiu se vystřídalo na sto břišních tanečnic všech věkových kategorií.

21.5.2016

OBRAZEM: Bižuterie nebo raw deserty. Garage Design přivítal první návštěvníky

Znojmo – Raw deserty, domácí limonády, znojemská vína, bižuterii, ručně vyráběná zrcátka, mýdla, kabelky, oblečení či plyšáky lze od pátku vidět a zakoupit v garážích bývalého pivovaru Hostan. Prvním dnem tam totiž začal pravidelný Garage Design.

19.5.2016

Do třetice a naposled se nevyplnilo. Pivovarské garáže se otevřou Garage Designu

Znojmo – Autorské tvorbě, dobrému jídlu i kávě, hudbě či třeba podpoře dárcovství kostní dřeně budou patřit nadcházející dva dny ve Znojmě. Od pátku do soboty se totiž v areálu bývalého pivovaru uskuteční Garage Design.

18.5.2016

Muzejní noc: na hradě složí poklonu Karlu IV., lidé uvidí korunovační klenoty

Znojmo – Znojmo, Mikulov i Hodonín lákají na muzejní noci, které se u nich uskuteční už v pátek. Naopak někde si budou muset na tu svoji muzejní noc ještě počkat. Třeba ve Valticích se uskuteční příští sobotu, v Břeclavi až 4. června.

17.5.2016

Ozvěny Ekofilmu představí dvanáct snímků. Na úvod Vlčí hory

Znojmo – Pro příznivce dokumentů z oblasti ochrany životního prostředí připravila Správa Národního parku Podyjí promítání vybraných filmů z mezinárodního filmového festivalu Ekofilm. První promítání se uskuteční ve znojemském kině Svět v úterý od 17.30 hodin, další pak ve stejném čase i příští úterý.

13.5.2016

Vinobraní se letos ponese hlavně v duchu vína a historie

Znojmo – Program třiatřicátého ročníku Znojemského historického vinobraní představili ve čtvrtek pořadatelé ze Znojemské Besedy a radnice. Slavnost vína se uskuteční od 16. do 18. září, přibudou odpočinkové zóny, město má ovládnut historická atmosféra.

12.5.2016

OBRAZEM: Znojemskou aulu zaplnili brněnští herci. Improvizovali

Znojmo - Žádný scénář, čistá improvizace a kopec zábavy. Řeč je o brněnské divadelní skupině Džem Theatre, která ve Znojmě představila své improvizační umění. Skupina je členem České improvizační ligy, která je malinko o sportu, ale především o divadle. ,,Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem není navzájem se vyřadit, ale společně vytvářet kvalitní představení a mít radost ze hry," řekl člen skupiny Ladislav Koubek.

10.5.2016

Největší hudební festival Znojemska má nové logo

Znojmo – Největší hudební festival v regionu se do nového ročníku vydává s novou vizáží. Organizátoři se totiž rozhodli pro zcela nové logo. „Už míří do turistického informačního centra a dál mezi naše posluchače. Pozvánky na letošní koncerty Pavla Šporcla a nejen jeho tak putují do světa se zbrusu novým logem letního festivalu," informovala festivalová mluvčí Ľuba Peterková.

7.5.2016

OBRAZEM: Kristek vystavuje na rakouském zámku. Třeba originál ztracené sochy

Znojmo, Riegersburg – Novou část expozice, takzvanou Kristkovu síň, otevřeli v těchto dnech v rakouském Riegersburgu majitelé tamního zámku, následovníci rodu Khevenhüller-Metsch, rod Pilati.

6.5.2016

Radnice zve na výstavu, opomněla autora

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Byla to jedna z tiskových zpráv, kterých se na webu znojemské radnice objeví za týden několik. Zpravidla poslouží pro informaci a v případě pozvánek na výstavu třeba k naplánování návštěvy. Tentokrát ale informace o nových výstavách Jihomoravského muzea na městském webu nezůstala bez odezvy. Kritikům vadilo, že informace podle nich nebyla úplná.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná živelná párty

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

2.5.2016

OBRAZEM: Kapucínskou zahradou zněly dechovky. Zahájily Májové slavnosti

Znojmo – Kapucínská zahrada ve Znojmě zažila v neděli Přehlídku dechových hudeb, která ve městě odstartovala Májové slavnosti. Návštěvníci si poslechli Dambořanku, Dubňanku, Amatéry z Dobšic, slovenskou Bučkovanku a rakouskou Stadtkapelle Retz. Slavnosti pokračují ve středu Majálesem a v pátek i sobotu ovládnou centrum města Dny partnerských měst.

30.4.2016

Plachetka ozdobí hudební festival

Znojmo – Hvězda světového operního nebe, sólista Státní opery ve Vídni a Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka, sólista Královské opery Convent Garden v Londýně a Lyrické opery v New Yorku Richard Wiegold a desítky dalších umělců vystoupí na dvanáctém ročníku Hudebního festivalu ve Znojmě.

20.4.2016

Studentská prodejní výstava pomůže potřebným

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Třetí patro učiliště a střední školy v Přímětické ulici se proměnilo v galerii. Zdi zdobí fotografie studentů, kteří se rozhodli je prodat. Z výtěžku podpoří znojemský stacionář Svatého Damiána. Jedná se o projekt „Pomáháme uměním", který připravili studenti druhého ročníku oboru sociální činnost. „Projekt vznikl při výuce výtvarné výchovy. Místo klasické malby zátiší jsem zvolila moderní metodu fotozátiší a žáky to velmi chytlo. Zrodil se nápad spojit příjemné s užitečným," sdělila pedagožka Kateřina Kotoučová.

AKTUALIZOVÁNO
11.4.2016

Mucha žaluje Prahu. Kvůli vlastnictví Epopeje

Praha – Kdo je skutečným vlastníkem pláten Slovanské epopeje Alfonse Muchy? Na tuto otázku má podle vnuka slavného malíře Johna Muchy odpovědět soud. Malířův vnuk podal v pondělí žalobu na určení vlastnictví cyklu obrazů také proto, že by dvacítka velkoformátových pláten v majetku Prahy měla cestovat po Asii. Sdělila to Nadace Mucha. Praha přitom tvrdí, že je vlastníkem souboru obrazů. „Plány zahraničních výstav hlavní město měnit nehodlá," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

11.4.2016

OBRAZEM: Krumlovský Bezgestfet lákal na anglické komedie

Moravský Krumlov – Na tři sta diváků zhlédlo o víkendu šestici představení, kterou si pro ně připravili pořadatelé letošní přehlídky regionálních divadel v Moravském Krumlově. Na prknech tamního kinosálu se od pátečního do sobotního večera vystřídal studentský soubor, ochotníci z Dobšic, Lesonic, Jaroměřic nad Rokytnou nebo Pohořelic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT