VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.12.2015

Koncert Aleše Slaniny navodil vánoční atmosféru. S umělcem zazpívali i studenti

Znojmo – Již tradiční koncert herce, zpěváka a tanečníka Městského divadla Brno Aleše Slaniny a jeho hostů i letos zaplnil hned dvakrát v jednom odpoledni znojemské městské divadlo. Na obou koncertech vystoupili další umělci z Brna – Andrea Březinová, Jana Zenáhlíková, Robert Jícha a Láry Kolář. Zpěváky doprovodila kapela pod vedením Tomáše Küfhabera.

12.12.2015

OBRAZEM: Počítačový pravěk představuje výstava. Největší pozornost věnuje hrám

Znojmo – Milovníci počítačových her všech generací mohou vyrazit na Retrogaming, interaktivní putovní výstavu historických počítačů, která zachycuje vývoj výpočetní techniky od počátků po polovinu 90. let 20. století.

12.12.2015

Jubilejní JazzFest: lístky jsou už v prodeji

Znojemsko – Znojemskou kulturní sezonu zahájí v novém roce už desátý ročník hudebního festivalu Znojmo JazzFest – wine goes to jazz. Uskuteční se od 13. do 17. ledna a přinese řadu jazzových koncertů. Vstupenky na jednotlivé akce jsou už v předprodeji a lze je zakoupit v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici. Povětšinou přijdou na 100 korun, na místě v den koncertů pak za ně lidé zaplatí 150 korun.

11.12.2015

OBRAZEM: Střihavhův akustický koncert zaplnil divadlo

Znojmo – Zpěvák Kamil Střihavka zazpíval ve čtvrtek zcela zaplněnému divadlu ve Znojmě. Umělec nabídl divákům poloakustický hudební projekt. „V komorním koncertu se Kamil Střihavka představil jako vyzrálý umělec v polohách, ve kterých je publiku neznámý. V programu zazněly upravené hity, ale i písně nikdy živě nepředstavené. Nechyběly ani vánoční melodie," sdělila produkční Znojemské Besedy Jana Alexová.

2.12.2015

Střihavka a Bílá míří do Znojma

Znojmo - Na hudební lahůdky se v předvánočním čase mohou těšit lidé ve Znojmě. Královské město na Dyji se totiž stane součástí Vánočního turné 2015 zpěváka Kamila Střihavky, Zavítá tam i zlatá slavice Lucie Bílá.

30.11.2015

OBRAZEM: Swingové představení lákalo. Nebe na zemi zaplnilo divadlo

Znojmo – Zcela zaplněné divadlo ve Znojmě vidělo premiéru hry Osvobozeného divadla Nebe na zemi, kterou si připravilo Divadelní studio Martiny Výhodové. Inspirací autorům byl motiv staroanglické hry Francise Beaumonta a Johna Fletchera – Španělský kněz. Děj však přenesli do mytologicko-renesanční atmosféry. Hra se odehrává na Olympu a v malém městě. Přestože ji Osvobozené divadlo uvedlo ve třicátých letech, ani dnes neztrácí na půvabu a aktuálnosti. V hlavních rolích se představili Karel Bobek, Kamil Chaloupka, Vojtěch Čabala a Lucie Fučíková. I tentokrát se jednalo o hru se zpěvy a tanci za doprovodu swingových tónů Jaroslava Ježka. Režie se ujala Martina Výhodová, o taneční choreografii se postarala Eva Lettlová.

29.11.2015

Švéda: Baví mě, když lidé nad vtipem chvíli přemýšlí

Moravský Krumlov – Při hovoru s přáteli často zpozorní, pousměje se, zasvítí mu oči a začne zapisovat poznámky do mobilního telefonu. Ten je totiž vždycky při ruce. Umí si pohrát se slovy, akordy, pastely i tužkou. Nedávno objevil kouzlo kresleného vtipu. Řeč je o Bořivoji Švédovi z Moravského Krumlova, kterého lidé v regionu znají jako ředitele krumlovského kulturního střediska.

29.11.2015

OBRAZEM: Najednou ti dojde,... zpívalo krumlovské náměstí s Petrem Kolářem

Moravský Krumlov – Populární český zpěvák Petr Kolář vystoupil v sobotu v centru Moravského Krumlova na akci Pohádkové Vánoce. Jeho vystoupení přilákalo zástupy místních i obyvatele z okolních vesnic.

27.11.2015

Pac-Man, Prince of Persia i Dynablaster. Výstava představí první počítačové hry

Znojmo – Milovníci počítačových her všech generací budou mít zanedlouho důvod k radosti. Tu jim přinese Retrogaming, interaktivní putovní výstava historických počítačů, která zachycuje vývoj výpočetní techniky od počátků po polovinu 90. let 20. století. Ve Znojmě bude k vidění od 4. prosince do 20. února příštího roku v Domě umění na Masarykově náměstí.

27.11.2015

OBRAZEM: Znojemské muzeum vystavuje cenné nože. Z damascénské oceli

Znojmo – Novou výstavu ojedinělých zbraní vyrobených z damaškové oceli mohou až do devatenáctého února obdivovat návštěvníci minoritského kláštera Jihomoravského muzea ve Znojmě.

AKTUALIZOVÁNO
22.11.2015

Noc divadel? Ve Znojmě překonala očekávání

Znojmo /REPORTÁŽ/ – Ze tmy září nasvícená budova znojemského divadla. K jejímu vchodu se trousí dvojice či skupinky lidí. Nejsou to dámy ve večerních róbách a ani všichni muži nemají striktně tmavý oblek a na košili kravatu. Je totiž sobotní Noc divadel a lidé se přišli podívat, jak Městské divadlo ve Znojmě vlastně vypadá.

11.11.2015

Svěřenci Martiny Výhodové pilují Nebe na zemi

Znojmo – Termín sedmadvacátého listopadu by si měli zapsat do diářů všichni příznivci divadelního umění. Divadelní studio Martiny Výhodové si totiž připravilo premiéru hry Voskovce a Wericha Nebe na zemi. „Divadelní studio je soubor lidí, kteří mají zájem se zdokonalovat v hereckém umění. Jsem na ně pyšná a jsem moc ráda, že se mi vrací i moji bývalí žáci, kteří chtějí navázat na to, co jsem jim před časem předala v hereckém oboru na Základní umělecké škole ve Znojmě," přiblížila režisérka Martina Výhodová.

10.11.2015

OBRAZEM: Jazz propojený s poezií bavil plný sál znojemské Besedy

Znojmo – Štukový sál Besedy patřil v úterý večer příznivcům hudby i poezie. Znojemská knihovna totiž uspořádala Jazzový poetický večer s podtitulem Od vážné hudby po jazz.

9.11.2015

OBRAZEM: Pěvecké sdružení Vítězslav Novák slavilo 95 let od svého založení

Znojmo - Slavnostním koncertem v Císařském sále znojemského hradu oslavilo znojemské Pěvecké sdružení Vítězslav Novák pětadevadesát let od svého založení. Historie sboru sahá do roku 1920, kdy poprvé vystoupil společně mužský i ženský pěvecký sbor.

3.11.2015

Pěvecký sbor oslaví 95 let. Koncertem na znojemském hradě

Znojmo – Oslavit pětadevadesát let fungování sboru koncertem na hradě se rozhodl sbormistr Jana Svoboda společně se svými svěřenci z Pěveckého sdružení Vítězslav Novák. Na pátečním koncertě zazní skladby Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Bedřicha Smetany, ale i samotného Vítězslava Nováka či Jana Svobody.

28.10.2015

Vstupte! Divadlo na Vinohradech přijede do Znojma, zahrají Preiss a Töpfer

Znojmo – Na jevišti Městského divadla Znojmo se v sobotu 7. listopadu ve hře Vstupte! po letech představí hvězdy vinohradského souboru, umělci Viktor Preiss a Tomáš Töpfer se svými kolegy.

23.10.2015

OBRAZEM: Havelka s Melody Makers přenesli posluchače do swingových třicátých let

Znojmo – Zcela zaplněné znojemské městské divadlo sledovalo koncert zpěváka, tanečníka a herce Ondřeje Havelky, kterého doprovodili jeho Melody Makers. Koncertní program nesl název Když zaválí Hot Jazz nebo swing.

9.10.2015

OBRAZEM: Portréty i krajinky. Znojemský Fotoklub ukazuje velkoformátové snímky

Znojmo – Originální, ale i zcela obyčejné věci, které zachytili hledáčkem objektivu lékař nebo úředník, mohou obdivovat návštěvníci znojemského Domu umění na Masarykově náměstí. Velkoformátové fotografie zaplnily jeho mázhaus a budou tam k vidění do konce měsíce.

8.10.2015

OBRAZEM: Výstava fotografií zachycuje úspěšná díla kadeřníků

Moravský Krumlov – Jako vzdušné vyplnění prostoru pojali aktuální výstavu v moravskokrum­lovské galerii Knížecí dům její organizátoři. Tvoří ji díla Petra Novotného, který je stylistou a fotografem. Autor se pravidelně zúčastňuje výstavy krumlovských výtvarníků, tentokrát však vystavuje zcela samostatně. „Do budoucnosti by rád zorganizoval větší výstavu v zámeckých prostorách," přiblížil ředitel moravskokrumlov­ského Městského kulturního střediska Bořivoj Švéda. Výstava přináší fotografie zachycující díla z mezistátních kadeřnických soutěží. Krumlovští je mohou v galerii obdivovat do prosince. Plné vstupné na výstavu činí 20 korun, snížené je za polovic.

4.10.2015

Znojemské divadlo oslavilo dvě kulatá výročí. S Balzerovou na jevišti

Znojmo – Hned dvě jubilea oslavilo tento týden znojemské městské divadlo. Bylo tomu přesně 115 let od výstavby znojemského divadla a 15 let od jeho rozsáhlé rekonstrukce. Tyto významné mezníky si připomněli návštěvníci divadla při prvním představení letošní předplatitelské sezóny. Přední česká herečka Eliška Balzerová, která na znojemských divadelních prknech stála již nespočetněkrát, nadchla publikum svou rolí ve hře Můj báječný rozvod.

1.10.2015

Čtveřice výtvarnic společně vystavuje. V Domě porozumění

Znojmo – Obrazy plné teplých barev ale i originální kresby zaplní již příští týden galerii Domu porozumění na Slepičím trhu ve Znojmě. Výtvarnice Simona Dunglová, Lenka Fialová, Miluše Illková a Lenka Baburek předvedou společně svá díla.

30.9.2015

Lucrezia Borgia natočí na moři pirátský klip. Začali už ve Znojmě

Znojmo – První část výpravného pirátského videoklipu natočili ve znojemské pivnici U Šneka hudebníci ze známé skupiny Lucrezia Borgia. Piráty a pirátky ztvárnili Antonín Maceček, Jirka Stritzko, Jana Vojáčková, Jana Burdová, Milan Kratochvíl, Kulda, Vašek Soukup, Petr „Bob" Pokorný či Iva Landová.

10.9.2015

Koudela: Každý rok plánujeme razit nové mince. Zlaté i stříbrné

Znojmo /ROZHOVOR/ – V čele Znojemské Besedy stojí František Koudela déle než rok. A stejně jako s kulturními událostmi je jeho jméno spojené s kulturou vína – se somelierstvím. O tom, že lze tyto dvě oblasti smysluplně propojovat, svědčí letošní, třídenní program Znojemského historického vinobraní, který začne v pátek odpoledne.

4.9.2015

OBRAZEM: Dům umění snoubí víno a architekturu

Znojmo – Průřez tvorbou soudobých architektů projektujících vinařské sklepy a provozy nabízí výstava v Domě umění Jihomoravského muzea. „Výstava představuje nejvýznamnější architektonické počiny v osmi zemích s bohatou vinařskou historií," uvedli organizátoři. Znojemská zastávka putovní výstavy potrvá do listopadu.

1.9.2015

Vysokohorský lezec Radek Jaroš vzývá k Cestě vzhůru

Brno – Zčásti o umanutosti, zčásti o zdolávání obecně lidských limitů. A také o kompromisech a ceně, kterou je někdy nutné za splnění vlastních snů zaplatit. Také to zachycuje nový dokumentární film Cesta vzhůru, jenž sleduje životní příběh známého vysokohorského lezce Radka Jaroše. Jaroš film ve středu večer osobně uvede v Kině Scala – v brněnské premiéře.

27.8.2015

Ryze dívčí seskupení i zpěvačka Dina. StatekFest představí autorské kapely

Znojmo /ROZHOVOR/ – Již devět let žije znojemský festival originálních autorských kapel z regionu s názvem StatekFest. Ten letošní devátý ročník se uskuteční tuto sobotu od čtyř hodin dopoledne ve znojemské pivnici Na stadionu, známé jako Statek. Duchovním otcem a hlavním organizátorem akce je muzikant Jiří „Jonatán" Jonáš. Chce zachovat pohodovou atmosféru hudební akce.

17.8.2015

Surrealista Lubo Kristek odhalil organické formy

Sekule – Na jakémsi „trojstátním" bodě se v sobotu sešli mezinárodní účinkující z Baletu Národního divadla Brno, Filharmonie Brno i Baletu Národního divadla Bělehrad, aby zde na soutoku Dyje a Moravy za účasti autora odhalili novou skulpturu surrealisty Lubo Kristka nazvanou „Hledající – organické formy".

10.8.2015

Znojmo ožije divadlem. Od středy nabídne desítku představení

Znojmo – Slavný příběh veronských milenců, kabaret o zušlechtění života na zemi nebo nadčasovou grotesku o absurdním setkání slavné gymnastky a prezidenta. Taková představení uvidí návštěvníci letošního divadelního festivalu Znojmo žije divadlem!, který startuje již ve středu a potrvá do neděle.

10.8.2015

OBRAZEM: Znojemský hrad zažil Doteky renesance. Hrála loutna i akordeon

Znojmo – Loutna a akordeon rozezněly v neděli večer sál předků na znojemském hradě. Se svým projektem nazvaným Doteky renesance se zde divákům představili loutnista Jindřich Macek a hudebnice Jitka Baštová, která hrála na akordeon. Koncert přinesl posluchačům vybrané sólové skladby pro loutnu a akordeon Johna Dowlanda, Giovanni Zamboniho nebo Clauda Debussyho.

7.8.2015

Krumlov zažije velký koncert Arakainu a Lucie Bílé

Moravský Krumlov – Koncert připomínající program menšího festivalu chystají na příští týden pořadatelé v Moravském Krumlově. Na nádvoří tamního zámku vystoupí v nevšední kombinaci skupina Arakain s Lucií Bílou v rámci své letošní letní tour.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT