Kde vznikl nápad uspořádat festival?

Bylo to vloni na jaře, takže snad doma při sekání trávníku. To se skvěle vymýšlí. Prvotní verze byla pozvat na zahájení sezony nějakou známou profi kapelu. Pak se to posunulo do fáze profíci a někdo z regionu a nakonec se představa ustálila na variantě bez profíků a všichni, tedy pět kapel, jen z regionu. Letošní zahájení sezony je slavnostnější, protože je to právě deset let, co byl u koupaliště otevřen autokemp a další nová sportoviště a areál začal nabízet opravdu komplexní služby na špičkové úrovni. Díky podpoře starosty Vojty Fabíka, který také býval aktivním muzikantem, se podařilo akci MiniFest Pohoda 2013 uvést do pohybu.

Kdo se na organizaci podílí?

Jelikož koupaliště patří obci, pořádá akci Únanov. Pořadatelskou práci budou zajišťovat členové kulturně-sportovní komise ve spolupráci s pracovníky koupaliště. O bezpečnost se postará profesionální agentura, zdravotní službu zajistí plavčíci, občerstvení má na starosti bufet koupaliště. Jinak kompletní příprava zajištění, podoba programu, jednání s partnery, koordinace jednotlivých spolupracujících subjektů a vlastní realizace MiniFestu je v podstatě na mých bedrech.

Šestačtyřicetiletý pedagog, muzikant a komunální politik Jindřich Bulín pořádá v Únanově první MiniFest Pohoda.Jaké kapely a podle jakých kritérií jste pozvali?

No nebylo to vůbec jednoduché. Některé kapely jsem trochu znal, některé jsem si našel na Bandzone a pak si je jel poslechnout, některé mi doporučili kamarádi muzikanti. Jelikož sám už neskutečných třicet let aktivně hraji v kapele Klaxon a projel jsem spoustu akcí, měl jsem celkem jasnou představu, jaký druh muziky na náš MiniFest pozvat. Přijedou k nám tedy kapely nové, mladé, svěží, neokoukané. Chtěli bychom tak ukázat, že i na malém městě se rodí dobří muzikanti a hraje zajímavá muzika. Takže letos se u nás v Únanově představí kapely ze Znojma a okolí, hrající různé podoby rockového proudu. Jsou to Durman Durman, Maniac Floor, The Joy of Sect, The Reall a jako host večera vystoupí uznávaný KISS Revival Czech Republic.

Je pravda, že v jedné z kapel máte spolužáky ze znojemského gymnázia?

V kapele Durman Durman se opravdu sešli tři mí spolužáci. Je to obdivuhodné. V podstatě většina z nich nikdy v kapele nehrála a teď na stará kolena si začali uskutečňovat chlapecký sen. Moc jim fandím. Samozřejmě jsem je už slyšel a mohu říct, že to, co hrají, zní velice přesvědčivě. Kluci to prostě hrají od srdíčka, pro potěchu. A to moc oceňuji. Třeba si s nimi někdy zařádím na jejich koncertě.

Čím mohou být pro diváky zajímavé ostatní kapely?

Skupiny, které přijedou, hrají samozřejmě každá jinak, ale je to žánrově podobné. Vyznavači strun a bicích budou spokojeni. Myslím, že ti, kdo mají rádi rockovou muziku, si přijdou opravdu na své. Všechny kapely jsou velice osobité a v repertoáru mají i vlastní zajímavou tvorbu. Samo sebou kromě KISS revivalu. Ti logicky zase hrají ty nejlepší pecky od svých vzorů. Jejich vystoupení je výborná show v parádních kostýmech.

Jak těžké bylo shánět partnery?

Moc těžké. Doba bohužel není příliš nakloněna kultuře a obšťastňování ducha. Oslovil jsem pětatřicet subjektů s prosbou o podporu. Kolik lidí do toho s námi šlo, je vidět na plakátu. Chtěl bych jim moc poděkovat. Největší část peněz samozřejmě vynaložila Obec Únanov, jakožto organizátor. Chceme, aby se areál koupaliště stal nejen regionálním centrem sportovního vyžití, ale i místem, kde se mohou na zajímavých akcích setkávat lidé bez rozdílu věku a fyzické kondice.

Šestačtyřicetiletý pedagog, muzikant a komunální politik Jindřich Bulín pořádá v Únanově první MiniFest Pohoda.

Když jsme u partnerů, co říkáte na konec Wake Upu?

Je to obrovská škoda. Na tomhle festivalu jsem byl dvakrát a byl bezvadný.

Bude MiniFest pokračovat i v příštích letech?

Bereme ho jako první ročník a po jedničce by měla následovat dvojka. Je to samozřejmě akce open air, takže moc záleží na počasí. Prostě: Přijďte se v sobotu podívat. Začínáme už ve dvě hodiny a hrát se bude od tří, poslední kapela začíná v devět večer.