Co vás přivedlo na myšlenku pořádat zimní Wake up?

V listopadu na valné hromadě občanského sdružení jsme se domluvili, že jednou za rok pořádat rockový festival je málo. Proto jsme navrhli i zimní verzi.

Kdo všechno se podílel na přípravě festivalu?


Miloš Gregor a Pavel Kovařík jsou dalšími pořádajícími. Mám rodinu, která mi hodně pomáhá s pořádáním a zařizováním festivalu zimního i letního. Navrhli jsme datum konání na dvanáctého ledna v sále oblekovického kulturního domu. Nebylo to nejšťastnější datum, protože se ve Znojmě i okolí pořádají nejrůznější akce právě v sobotu.

Jaké skupiny zahrají na festivalu?


Účast potvrdil oblíbený DJ Ugo Fantozzi, který bude hrát už od osmnácti hodin před zahájením koncertního dění a především ve finále celého večera rozbalí veselé rytmy na naší společné ska-party. Znojemskou kulturní scénu jistě potěší veselé rytmy skupiny DiscoBalls. Hojná bude i podpora domácích kapel. Své struny rozezní experimentátoři rychlých kytarových postupů „nm“, tvrdší muziku s příchutí funky zahraje dnes už legendární Czerney Petr band a v rytmu new-metalu zazní hrušovanský nářez v podání My Dog’s Bone. Jako speciální host zavítají na zimní festival brněnští Eagleheart, kteří představí čerstvou novinku - desku Moment Of Life!

Je těžké na podobné akce přilákat posluchače?

Mladí lidé mají o podobné akce zájem. V Třebíči se koná festival v centru města a je tam vždy plné celé náměstí.

Vznikají na Znojemsku v poslední době nové kapely?


To stoprocentně. Nové skupiny to dnes ale nemají vůbec lehké. Nemají možnost se nějak prezentovat.

 

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:

Zimní Wake Up