O nové pohádce, která měla v neděli v sokolovně v Dobšicích premiéru, o problémech, které pohádku provázely a přípravě dalšího uvedení hry mluví v dnešním rozhovoru režisérka Martina Výhodová.

Kolikáté je to divadelní představení, které už amatéři zahráli?
Pohádka je naším šestým dílkem, které jsme už odehráli. Čertovy zlaté vlasy patří k prvnímu většímu představení zhruba hodinového rozsahu. Už jsme nacvičili Včelku Jámu, Bublifuk, pohádku Mrazík, Kolovrat, Bludička.

Jakou novou pohádku jste v neděli zahráli a jaký měla úspěch?
Je to klasická divadelní pohádka od německého autora Gernota Schulze a jmenuje se Čertovy zlaté vlasy. Sokolovna v Dobšicích byla zaplněná do posledního místečka. Někteří diváci seděli i na zemi. Zatím jsme měli plno na všech našich představeních.

Jaké postavy v pohádce vystupují?
Funguje v ní hloupější Nanynka s manželem Jiříkem, který jí pomáhá v tom, aby byla chytřejší. V pekle žije čertova bába, která všechno řídí a zároveň miluje čerta Stanislava, který má zlaté vlasy. U kotle jsou služebníci loupežník a čarodějnice Abaska.

Jak dlouho jste hru nacvičovali?
Začali jsme se zkoušením už v září. Scházíme se totiž jenom jednou týdně.

Už přemýšlíte o novém představení?
Brzy bych se chtěla vrhnout na komedii, ale ještě nemám upřesněné na jakou. Měla by být spíše v odlehčeném žánru. Už od ledna bychom chtěli zase začít zkoušet.

Vznikly před premiérou nějaké problémy?
Myslím si, že ne vždy to mají ochotníci lehké. Narazili jsme na krejčího, který nám přidělal starosti. Měl nám ušít kostýmy, ale slib bohužel nedodržel.