Hraje hlavní roli právníka v českém filmu Normal, který měl ve čtvrtek premiéru i ve znojemském divadle Svět. Mimoto se známými herci zvučných jmen vystupuje v pražském Dejvickém divadle.

„Jako malý kluk jsem nikdy nehrál ve školních představeních a nepřednášel básničky. Po maturitě jsem po třech měsících opíjení dostal povolávací rozkaz. Toho jsem se zalekl a místo na vojnu jsem šel raději studovat herectví do Zlína,“ vypráví o začátcích mladý herec.

Hraní ho chytlo natolik, že začal studovat Janáčkovu Akademii múzických umění v Brně.

Do hlavní role právníka si herce našel devětadvacetiletý režisér Julius Ševčík. „Při samotném natáčení jsem měl největší respekt z mladého režiséra. Před začátkem mi řekl, že musím celý film utáhnout, že na mě všechno stojí. Prostě na má bedra naházel veškerou odpovědnost,“ popisuje.

K roli přistupoval velmi zodpovědně. „O roli jsem se hodně zajímal. První, co jsem udělal, byla koupě nového obleku. Chtěl jsem si na něj zvyknout, abych vypadal přirozeně a uvolněně,“ říká Gajdoš.

Ve filmu ztvárnil postavu mladého právníka, který obhajuje sériového vraha. „Chodil jsem do soudních síní, protože jsem chtěl nasát atmosféru. Prostudoval jsem si spoustu dokumentů a materiálů souvisejících s trestním právem,“ objasňuje.

Prožil padesát natáčecích dnů a na spolupráci se známými umělci, jako je Dagmar Havlová a Milan Kňažko, rád vzpomíná. „Na zkouškách jsme si s Dagmar často vykládali o psech. Kolikrát mě utěšovala, ať nejsem nervózní. Sedli jsme si třeba v šatně a text jsme si projížděli někdy i šestkrát dokola,“ vzpomíná .

Nejvíce si však rozuměl s Milanem Kňažkem. „Máme podobný humor. Vždycky dovedl všechny rozesmát. Když jde na konci filmu vrah na popravu, oholí mu hlavu a já jako obhájce se ho ptám, jestli nemá poslední přání. Kňažko odpověděl: „Chtěl bych jedno kinder vajíčko,“ směje se.

Na začátku své divadelní kariéry si Gajdoš musel různě přivydělávat. „Abych mohl hrát, musel jsem si nejprve vydělat peníze. Například jsem v Bratislavě dělal výškové práce, umýval jsem výlohy a okna,“ popisuje.