Sehraná trojka mladých mužů pouští hudbu svým posluchačům přes počítač za pomoci malých mašinek. Pro běžného člověka jsou jejich skladby velmi rychlé a hodně hlasité.

„Před dvěma lety jsme založili uskupení, kterému říkáme Gat Elektra. Jsme dýdžejové (DJs) a skladatelé, respektive producenti,“ tvrdí jeden z členů, Kepy.

Hudba, kterou tvoří, je určená spíše do klubů. „Základem naší práce je počítač. V něm jsou už tak dokonalé programy, které dokáží napodobit například zvuk klasických syntezátorů. Nemusíme mít doma žádné hudební nástroje, protože všechny nám nahradí počítač,“ vysvětluje Iary D.

Elektroskladatelé si tak vytvoří melodie, basové linky i bicí. „K počítači máme připojený midikontroler. Je to ovladač hudebního programu. Dáme do kupy všechny své nápady, myšlenky a pomalu vznikne skladba, kterou různě upravujeme,“ dodává Iary D.

Většinou je jejich hudba jen orchestrální. „V počítači vznikne soubor, který používáme při vystupování. Už máme zkušenosti z live vystoupení s vlastní tvorbou, ale hrajeme i věci od jiných producentů,“ přibližuje Kepy.

Vyrábějí elektronické skladby ve stylu dance, trance, techno, electro, minimal a chillout. „Hudbu skládáme a tvoříme buď každý zvlášť, nebo i společně. Navzájem si děláme mixy, remixy i vlastní verze,“ říká jeden z členů.

Kluci hrají i muziku jiných autorů, kterou si koupí na internetu. „Přes internetové vydavatelství si tak mohou zájemci koupit i naši muziku. Každý z nás má ve svém počítači stovky skladeb. Ale oficiálně vydané máme jen jedno album a čtyři maxi singly,“ popisují Gat Electra.

Někdy kluci skladbu složí za den, jindy jim to trvá měsíc. „Nasadím si sluchátka a skládám. Někdy mám slinu a za den mám skladbu hotovou. Jindy to trvá třeba i čtrnáct dní,“ říká Iary D. „Já třeba udělám kousek skladby a pak se k ní vrátím za půl roku,“ dodá Kepy.

Živě si mohou příznivci Gat Elektry poslechnout jejich skladby v klubech na Moravě, jednou za dva měsíce i v GoGo klubu ve Znojmě.

„Pořádáme zde vlastní party. Snažíme se nabízet kvalitní program, proto zveme zajímavé hosty, například DJ Orbith nebo DJ Sedloň. Je to pro nás možnost a výzva na programu pracovat a stále zlepšovat. Díky téhle noční party se i zviditelňujeme,“ pochlubí se.

Podle muzikantů počet lidí na jejich akcích stoupá. „Od začátku jde návštěvnost slušně nahoru,“ dodává Kepy.

Kromě živých vystoupení se letos kluci zapojili do pořádání festivalu Wake up.

„Vloni jsme na festivalu na alternativní elektronické scéně vystupovali. Letos nás pořadatelé oslovili, jestli bychom se nechtěli angažovat a postarat se o ni,“ říká Kepy.

Jejich úkolem bude postarat se o DJs a program. „Už jsme pozvali kolem dvaceti DJs. Součástí budou i live hudební projekty. Budeme se snažit program na scéně udělat tak, aby měl hlavu a patu,“ tvrdí Gat Elektra.