„Divadelní představení je plné hudby, tance, písniček a básniček. Autorka je nacvičila se žáky dramatického oboru umělecké školy a poprvé světlo světa spatří zítra na prknech znojemského divadla.

„Scénář k pohádce Ženich dvou podob je mou prvotinou. Sama jsem nahrála na klávesy a kytaru i hudbu. Napsala jsem ji už o předloňských prázdninách. Vloni jsem pohádku ještě dodělávala,“ popisuje studentka.

Důvod, proč ji neuvedla dříve, je jednoduchý. „Nenašli jsme vhodné herce a hra nebyla dotažená do konce,“ říká.

V pohádce vystupuje princezna, která si za muže nechce vzít prince. „Je zamilovaná do zahradníka, který se za šlechtice nakonec převleče. Princezna si ho pak vezme, i když okolo je ještě spousta zápletek. Takže doufám, že se pohádka bude divákům líbit,“ říká Holubová.

Hlavní roli princezny hraje autorka. „Scénář jsem nejdříve poslala naší učitelce dramatického oboru Martině Výhodové. Ta mi poradila, co mám předělat. Nakonec jsem ještě složila pár básniček a něco jsem prodlužovala či škrtala,“ dodává.

Kromě hlavních postav v pohádce vystupují kuchaři, král, dvě služebné a myslivec. „Scénu a choreografii vymyslela učitelka, která je zároveň i režisérkou celého představení,“ dodává autorka.

Na hudbu i psaní má talent. „Myslím si, že jsem literárně i hudebně nadaná. Matematika mi ale fakt nejde,“ směje se.

O prázdninách plánuje napsat komedii. „Do budoucna bych se chtěla věnovat dokumentaristice. Baví mě fotit a natáčet. Pokud mi to nevyjde, chtěly bychom si s mamkou otevřít soukromou školku,“ přemýšlí Holubová.