Festival začíná 18. ledna Jazzovým večerem v klubech. Novým projektem je využití Muzea Terra Technika v Hatích. „Je zde jedno z největších hudebních muzeí u nás. Nabízí zde i novou expozici nahrávacích zařízení. Sál pro dvě stě padesát lidí využijeme pro koncert Jana Smigmatora. Odpoledne doplní podávání amerických specialit,“ pozval prezident festivalu Jiří Ludvík.

Zajímavé bude i umělecké propojení klavíristy Martina Konvičky a výtvarnice Terezy Damcové. „Na zadané téma vznikne improvizovaný koncert a současně výtvarné dílo,“ pozvala mluvčí festivalu Petra Štorková.

Návštěvníci se mohou těšit také na zajímavé zahraniční účinkující. Ve středu 23. ledna se představí Gottfried di Franco. V pátek znojemské publikum potěší Andi Wilding Groovetet.

Z programu
pátek 18. 1.
19.00 - 22.00 Jazzový večer v klubech

sobota 19. 1.
9.00–12.00 Mrznoucí jazz: Kouda's Trio
Obroková ulice
10.00 Kopání písku pro Vídeň, Nový Šaldorf – Šaldorfské sklepy
19.30 Swingová tančírna: Jazz Archiv, Nový šaldorf

neděle 20. 1.
13.00–16.00 Americké jazzové gastro odpoledne s Michalem Smrčkou, Terra Technika Muzeum
18.00 Jan Smigmator & Friends, Terra Technika Muzeum

úterý 22. 1.
19.00 Jazz & Art Fusion: Martin Konvička +Tereza Damcová, GaP, Znojmo

sobota 26. 1.
17.00–19.00 Jazz na kluzišti: Znojemské žestě

neděle 27. 1.
19.00 Peter Lipa & Svetlana Rymarenko, Městské divadlo Znojmo

Akce se opět koná pod patronátem slovenského jazzového muzikanta světového renomé Petera Lipy, který je jeden z nejvýznamnějších osobností české a slovenské jazzové scény. Na letošním ročníku festivalu se představí společně se Svetlanou Rymarenko, členkou vokální skupiny Fragile.

Na tuto dvojici se můžete těšit jako na zlatý hřeb, závěrečný koncert JazzFestu v neděli 27. ledna v Městském divadle ve Znojmě. „Peter Lipa vystupoval poprvé na 2. ročníku festivalu v roce 2009. Od třetího ročníku už jezdí pravidelně jako patron festivalu a pomáhá s vyhledáváním nových talentovaných jazzových uskupení,“ vzpomíná Jiří Ludvík.

Předprodej vstupenek začne v pátek 7. listopadu. Zájemci se bližží informace dozví na webových stránkách festivalu www.jazzfestznojmo.cz.