Bárta je podle kritiků jedním z nejlepších současných českých jazzových zpěváků. To několikrát dokázal i znojemskému publiku. Jeho hlasové improvizace nakonec návštěvníci po hodině a půl dlouhém koncertu odměnili potleskem ve stoje.

K jazzovému zpěvu se přitom Bárta dostal relativně nedávno. Ještě před deseti lety byl znám spíše jako rockový a muzikálový zpěvák. „Nejdřív jsem jazz začal poslouchat. Pak jsem lidem, kteří ho hrají začal závidět a nakonec jsem se rozhodl, že to chci taky zkusit. Vždycky jsem ale samozřejmě ovlivněný těmi, se kterými hraji, “ řekl Bárta.

Jazz už podle něj přestává být hudbou fajnšmekrů. Publikum je stále více různorodější. „Jsou to lidé, kteří mají rádi jazz jako zvuk, i ti co mají rádi naši interpretaci. Jsou to lidé, kteří jsou spojeni určitým typem emocionality a vztahování se ke světu,“ soudí Bárta.

Sobotní koncert byl jedním z největších lákadel prvního ročníku znojemského jazzového festivalu. Ten skončí po čtyřech dnech v neděli dopolední Jazzovou mší Petera Holbecha v podání sboru BesHarmonie v kostele sv. Václava. Definitivní tečku za festivalem udělá večerní koncert jazzových standardů v Althánském paláci.

PROGRAM FESTIVALU:
Neděle 27. ledna 2008
11:00 Jazzová mše, Libor Sládek a jeho sbor BesHarmonie, Mše nebude sloužena, ale slovem provázena, otcem Marianem Kostel sv. Václava v Louce, Kč 100,–
19:00 Slavnostní zakončení festivalu, Tomáš Antonín Mucha (saxofon) a Radek Škeřík (klavír), Althanský palác, Kč 100,–

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Vše o festivalu