Podle Alexové úspěchu napomohla dramaturgie i doprovodný program. „Divácká odezva svědčí o tom, že se nám letos podařilo vybrat opravdu atraktivní filmy. Ke každému z nich jsme také pozvali zajímavého hosta do debaty, což je mezi regionálními festivaly mimořádné. Děkujeme proto režisérům, specialistům na daná témata, moderátorům debat a dalším, kteří se na zdárném průběhu festivalu aktivně podíleli," dodala Alexová.

Letošní znojemský Jeden svět nabídl celkem osm projekcí, po kterých následovaly diskuse buď s režiséry, nebo s odborníky na uvedené téma. „Největší návštěvností se mohou pochlubit dokumentární filmy Stále spolu, který je nahlédnutím do života rodiny izolované od pravidel dnešní společnosti, a Cukr Blog mapující působení cukru na lidské tělo a psychiku," upřesnila Alexová.

Pořadatelé byli spokojeni i se zájmem o dopolední školní projekce „Během pěti promítacích dnů se jich zúčastnilo pět znojemských škol s celkovým počtem přes tisíc mladých diváků," informovala Alexová.

V party stanu na Horním náměstí byla k vidění výstava „Příběhy bez konce" pojednávající formou komiksových příběhů o násilí páchaném na severním Kavkaze.

Letošní ročník, který ve Znojmě po boku organizace Člověk v tísni připravuje Znojemská Beseda, byl v pořadí čtvrtým. „Zájem dokazuje, že má smysl pokračovat. Je příjemné vidět, že se roste počet těch, kterým není lhostejné, co se mimo jejich domovy děje. Určitě se můžeme těšit na příští ročník," dodal ředitel Besedy František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.