„S nápadem přišla učitelka Jolana Karlová, která děti ve sboru vede. Pomohl nám i zvukař Karel Špalek. Natáčelo se v sále, ve kterém je výborná akustika,“ vysvětlil ředitel školy Jan Vajčner. Původně chtěli vydavatelé vyrobit dvě stě kusů zvukových nosičů.

„Snažili jsme se sehnat sponzora, který by nám výrobu cédéčka zaplatil. Pak nám vyšel vstříc starosta. Album chtěl věnovat všem obyvatelům Jevišovic jako vánoční dárek. Sehnal peníze a začalo se nahrávat,“ dodal ředitel. Na cédéčku mohou posluchači najít písničky, které jevišovické děti připravily na akce, na nichž vystupovaly.

„Je tam výběr lidových i moderních písní. S těmi vystupují na vánočním koncertu, školní akademii, koncertu ke Dni matek či na akcích v Rakousku. Pěvecký sbor má v Jevišovicích dlouhou tradici. Existuje od roku 1970. Kromě CD mají členové současní i minulí na svém kontě zlatá či stříbrná umístění na krajských přehlídkách pěveckých sborů,“ vypočítává ředitel.

Nahrávání dalšího alba v nejbližší době neplánují. „Není to vůbec jednoduché. Tak si teď dáme nějakou dobu přestávku,“ usmívá se Vajčner. Vydaná cédéčka nejsou na prodej. „Rozdáváme je svým známým. A letos se mohou těšit i všechny domácnosti v Jevišovicích. Před Vánoci se jim v poštovní schránce objeví přání od zastupitelů a naše CD jako dárek,“ prozradil Vajčner.