„Při výběru umělců jsme se rozhodovali týmově. Navíc jsme použili výsledky průzkumu studentů vysoké školy, kteří se ptali lidí v regionu, koho by u nás rádi viděli. Chtěli jsme připravit opravdu širokou nabídku, aby si každý našel toho svého interpreta,“ říká manažerka pořádající agentury Zdenka Komůrková.

Půlroční program začíná v dubnu v jízdárně Louckého kláštera. „Bude to pětihodinová show kapely Arakain se dvěma předkapelami. V květnu zahrají oblíbení slovenští No Name, kteří už ve Znojmě hráli. Fajnšmekry určitě potěší koncert Vladimíra Mišíka a jeho e.t.c.,“ nastiňuje Komůrková. Organizátoři nabídnou tradičně i divadelní představení.

„Týden po červnovém vystoupení Mišíka nabídneme divadelní představení divadla Kalich. Jde o hororovou komedii Záhadná Irma. V hlavních rolích se objeví Pavel Zedníček a Jana Paulová,“ přibližuje Komůrková.

Pro řadu lidí se možná překvapivě představí také duo Eva a Vašek. „Toto duo jsme zařadili na základě ohlasů z regionu, kdy především starší lidé mají Evu a Vaška velmi rádi a oni opravdu dokáží vyprodat sál,“ tvrdí Komůrková.

Na závěr prázdnin se mohou těšit příznivci Heleny Vondráčkové. „Její vystoupení bude zlatým hřebem celého programu. Znojmo si určitě zaslouží hvězdu tohoto formátu. Vondráčková má posluchače ve věku svých vrstevníků po mladé, kteří ji poslouchají na diskotékách. Je prostě pojem,“ myslí si Komůrková.
Závěr programu bude v září patřit Burčákfestu. „Jde již o čtvrtý ročník, který nabídne jak dobrý burčák, tak kulinářské speciality. Hrát budou místní kapely, ale také Argema a oblíbený zpěvák Petr Kolář, uzavírá Komůrková.