Pro Garage Design jste jako organizátorky vždycky hledaly pozoruhodné prostory. Tentokrát budete na Horním náměstí. Zajímavé interiéry ve Znojmě došly?

Použitelné vlastně ano. Hledaly jsme alternativy, zvažovaly jsme třeba Loucký klášter. Obáváme se ale, že to by pro Znojmáky bylo příliš daleko od centra. Nechtěly jsme riskovat, že tam pak třicet designérů z Česka a Slovenska bude stát a čekat, že jim tam za hodinu projde deset lidí. Potom jsme zvažovaly Tip klub, který je však v hrozném stavu a vyžadoval by mnoho peněz na úpravy. Jednu chvíli to vypadalo, že Garage Design letos vůbec nebude, ale nakonec padla volba na Horní náměstí.

A budete tam i s garáží. Kde se vzal tenhle nápad?

Byl to skvělý nápad ředitele Znojemské Besedy Františka Koudely. Velmi mu záleželo na tom, aby Garage Design byl. Podpora Znojemské Besedy je pro nás přitom naprosto zásadní. My obstaráváme produkční činnost, Beseda akci platí. Ředitel Koudela přišel s tím, že existují mobilní garáže a že bychom nějakou sehnali a přivezli na Horní náměstí. Domluvila jsem proto slovenského umělce Matúše Maťátka, který přijel minulý čtvrtek a na garáž vymaluje typické znojemské atributy. Celý týden bude sloužit jako poutač na Garage Design a uvnitř pak bude provizorní galerie s Maťátkovými grafikami.

Celý rozhovor najdete v pondělním vydání týdeníku Naše Znojemsko.