Pořadatelé finišují s posledními přípravami. „Všechno běžné podle plánu. Hlavní práce na přípravě areálu nás čekají během pátku a sobotního dopoledne, žádná problémy ale nemáme. Až na počasí, které nám trochu starosti dělá," řekl hlavní organizátor přehlídky Pavel Kovařík.

Na případné přeháňky se pořadatelé stihli připravit. „Zajistili jsme ještě na poslední chvíli dva velké párty stany, takže se návštěvníci budou mít kam schovat. Doufám, že nepřijde žádná průtrž mračen, která by nám návštěvníky zahnala, jinak si doufám realisticky očekávat, že opět přijde kolem dvou tisíc návštěvníků," dodal Kovařík.

Do areálu ve Vrabčím hájku se chystá i starosta města Tomáš Třetina. „Budu tam od pátku do neděle, od příprav do uklízení. Jsou to tři náročné dny, ale těším se na ně, protože Vrabčák se výborně ujal a z toho mám velkou radost," řekl starosta. Radnice je spolupořadatelem festivalu.

Zájem o festival podle něj dokládá růst návštěvníků. „Na první ročník přišlo šest stovek lidí, v posledních letech jsme se pohybovali na číslech přes tři tisíce. Jsem z toho nadšený. Letos očekávám, že kvůli počasí dorazí tak kolem dvou tisíc lidí, ale věřím, že chlad návštěvníky neodradí. Zkrátka bude vyšší spotřeba rumu," usmál se starosta.

Festival nabídne už osvědčený program postavený na vystoupení kapel na hlavním podiu a různých drobnějších aktivitách v areálu. „Vycházíme z již osvědčeného stylu a dramaturgie festivalu. Nejvíc návštěvníků zřejmě osloví večerní blok, který v půl osmé zahájí Visací zámek, který dnes už hraje pro několik generací fanoušků, po nich zahrají Kurtizány z 25. Avenue a od půl jedenácté večer vystoupí Inekafe," vypočítal Kovařík.

Zajímavý podle něj bude ale také například Martin Harich. „Zahraje od šesti večer. Myslím, že jsme asi docela trefili, protože v poslední době jde jeho popularita nahoru a v oblibě ho mají zejména mladší posluchači," podotkl Kovařík.

Jednou z novinek festivalu bude letos osoba moderátora. Odpolednem a večerem bude provázet Bořivoj Švéda, krumlovský muzikant a šéf městského kulturního střediska. „Po Rudovi z Ostravy a Viral Brothers letos připadla role moderátora mně. Navštívil jsem všechny předchozí ročníky, proto vím, jak festival vypadá a jakou má atmosféru," řekl Švéda.

I když je svým založením hlavně folkový muzikant, podia na Vrabčáku se neobává. „Strach nemám, jak jsem říkal, festival znám a myslím, že tam všichni společně vytvoříme správnou rockovou atmosféru. A doufám, že nám ji nepokazí ani počasí, ostatně rockové publikum v žádném případě není z cukru," těšil se Švéda.