Neformálním kapelníkem je šéf kulturního střediska a muzikant Bořivoj Švéda. „Town band si říkáme proto, že všichni pracujeme na radnici a v jejích organizacích,“ říká Švéda.

Muzikanti spolu hrají zhruba rok. „Začínali jsme na vánočním večírku a teď se scházíme tak dvakrát do měsíce. Někdy v hospůdce, jindy u někoho z nás. Do ulic jsme vyrazili poprvé při Hudbě v ulicích na krumlovském náměstí,“ popisuje Švéda. Brzy si zahrají také u táboráku po festivalu Nejen Kamelot na zámku a po tradičním setkání ochotnických divadel Bezgest.

Švédova slova potvrzuje šéf krumlovských strážníků Rudolf Fráňa. „Jsou to příjemná setkání, která mi dodávají energii. Proto mě naše hraní moc baví,“ pochvaluje si. Je zkušený muzikant. „Nějak se snažím hrát od svých čtrnácti let. Při mé nynější práci, která bývá dost náročná, je to dobrý způsob, jak si vyčistit hlavu,“ poznamenává Fráňa. Hraje na ukulele, kytaru a foukací harmoniku.

Hraní baví i krumlovského starostu Tomáše Třetinu. „Jsem rád, že si jako dělník kytary můžu zahrát s výbornými muzikanty, které v kapele máme. Je to velmi příjemná zábava. Ostatně hudba nebo knížky jsou pro mě nejpříjemnější odpočinek,“ poznamenává starosta.

Town Band
• Bořivoj Švéda, šéf kulturního střediska: kytara
• Jitka Švédová, učitelka: kontrabas
• Josef Kejík, právník: banjo
• Rudolf Fráňa, šéf strážníků: ukulele
• Tomáš Třetina, starosta: dvanáctistrunná kytara