Současně si k notovému papíru sedl i kapelník znojemského historického souboru Lucrezia Borgia Antonín Maceček. A ten se pod dílko, které se svými kolegy v závěru minulého týdne nahrál, podepsat neváhal.

„Řekl jsem si, že si nějakou hospodskou odrhovačku dokážeme udělat taky. Chtěli jsme mít na vinobraní vlastní stylovou pijáckou písničku. Začal jsem ji psát předminulý čtvrtek a minulý pátek jsem už měl v ruce hotovou nahrávku,“ říká Maceček.

Srovnání s oficiálním dílkem chce nechat na posluchačích. „Ať si každý obě písničky poslechne a posoudí sám. Zpěvačka má velmi příjemný hlas, ale znojemskému historickému vinobraní by víc slušel jiný žánr. Vím, že naše písnička není hit do rádia. Myslím ale, že styl zdejšího vinobraní vystihuje lépe,“ dodává muzikant.

V textu své písničky si muzikanti z Lucrezie do oficiálního songu jednou rýpli. „Ty, kdo jsi rozumu mdlého, patoky, kde chceš, si ber. A od vína znojemského, ber se dál jak Ahasfer,“ zpívají. Naráží tím na veršík z hymny o „občanech vznešených i ducha mdlého,“ který vzbudil řadu reakcí například i v příspěvcích na webu Znojemského deníku Rovnost.

Maceček naznačil, že písničku soubor zahraje při svém vystoupení na samotném vinobraní. „Pokud se bude lidem líbit a dostaneme příznivé ohlasy, zařadíme ji do svého běžného repertoáru,“ podotýká muzikant.

Svoji novinku soubor prozatím zveřejnil na YouTube. „Požádám i město, zda by ji nedalo na svůj web,“ doplňuje Maceček.