To je jen malý výčet z celkem pětadvaceti lákavých bodů programu, které slibuje letošní studentský majáles. Jeho přípravy jsou v plném proudu. Minulý víkend se organizátoři studentského svátku připomněli veřejnosti speciální akcí na extraligovém ledě. Na Dance Party on Ice, tedy na noční taneční bruslení, pozvali všechny žáky a studenty znojemských škol.


„Program majálesu je v podstatě hotový. Jen občas jej doplňujeme. Přitažlivou novinkou by měl být moderátor Leoš Mareš, který majáles zahájí,“ řekla hlavní organizátorka, učitelka Kateřina Kasanová. Studenty má přitáhnout také Baator workshop. „Baator je typ atraktivního bojového umění. Jeho upoutávka v podobě videa bude brzy na našich webových stránkách,“ upřesnila Kasanová.


Nejbližší zajímavá akce před samotným majálesem, se uskuteční již v dubnu. Kongresový sál hotelu Dukla zažije Ladie´s Dance Party, tedy speciální dámskou taneční akci. „Počítáme s maximální převahou dívek a žen. Také proto lákáme mladé muže, aby se přišli pobavit, ale v převleku za ženy,“ nastínila Kasanová. Hlavním bodem dámské párty bude volba krále letošního majálesu.


Krásné dámy


O náročnosti příprav ví své další z organizátorů, student Tomáš Kořenský.
„Nejvíc práce nám dala Bílá párty. Bude to taneční párty od sedmi večer do pěti ráno na zimním stadionu,“ naznačil Kořenský. Největším magnetem by měl být průvod. „Celý letošní majáles bude ještě větší, než loňský. Tahákem bude asi průvod krásných dam a taneční párty,“ doplnil Kořenský.


Na oslavy se připravuje také městská policie.


„Posílíme hlídky, naši strážníci by měli být především na všech venkovních akcích, jako třeba u průvodu, uvedl ředitel městské policie Petr Kolouch. Jeho lidé ale nebudou tolerovat porušování nočního klidu či veřejného pořádku. „Rozhodně se nestane, že by si strážníci nevšimli rozdováděných skupinek lidí, které se budou vracet například z noční akce domů,“ uzavřel Kolouch.


Organizátorům majálesu nabídli pomocnou ruku také úředníci ze znojemské radnice.


„Město pomůže se zábory veřejných prostranství, či pronájmem prostor. Majáles podpoříme také finanční dotací. Její výši ještě projedná rada města a zastupitelstvo,“ sdělila mluvčí radnice Denisa Šipošová.


Dvoudenních studentských slavností šestého a sedmého května se letos poprvé zúčastní také školy z Mikulova a Jihlavy. Jejich studenti se zúčastní workshopů a objevit by se měli také v průvodu.