Po čtyřech u stolu jich tam v sobotu sedělo čtyřiačtyřicet. Nepříznivé okolnosti zabránily v účasti dalším.
„Byli jsme připraveni na rekordních dvaapadesát účastníků. Čtyřem se ale porouchalo auto a další čtveřice přišla až po zahájení turnaje,“ vypočítal starosta obce a jeden z organizátorů Pavel Štefka.


Jak dodal, mariáš se v Bohuticích hrál vždycky. „Pátek patří v zimě mariáši, sobota je pak spíš fotbalová. Z pravidelných posezení jedné nebo dvou skupin vznikl neorganizovaný turnaj. Před devíti lety jeden ze sponzorů pořídil putovní pohár. Termín jsme tehdy z recese zvolili k výročí vítězného února,“ dodal Štefka.


„Je výborné, když se všichni sejdeme, je tady bezvadná partie, člověk se pobaví a jednou za rok si pořádně zahraje,“ řekla Michaela Žáková, bohutická hostinská a v posledních letech pravidelně jediná žena mezi karbaníky v turnaji.


Jelikož už začíná být hospoda mariášníkům při turnaji malá uvažují organizátoři o tom,že jubilejní ročník přesunou do větších prostor. „Ale mariášníci hospodu pustit nechtějí. Když se hraje mariáš, má být trochu zakouřeno, člověk si má dát pivko a ne sedět v tělocvičně a hrát. To už není ono,“ podotkl starosta Štefka.


V letošním ročníku se nejvíc dařilo hráčům z Moravského Krumlova. Putovní pohár pro vítěze získal Roman Vespalec z Krumlova, o druhé místo se shodným počtem bodů podělili Karel Holátko a jediný domácí mezi nejlepšími Jiří Urban. Třetí příčku získal Václav Štefka, rovněž z Krumlova.