Narozdíl od předchozích let se oslava meruněk odehrála v jednom dni. Organizátoři totiž spojili známé meruňkobraní s Jarmarkem u sv. Floriána.

Návštěvníci si v krásném slunečném sobotním dni mohli už od rána od devíti hodin prohlédnout výstavu aut před kulturním domem. Během dne se uskutečnili hasičské soutěže a ukázky tržiště. Skupina historického šermu předvedla u zámecké kašny zajímavé vystoupení. Ukázali různé střelné i sečné zbraně. Při názorných ukázkách se po celém areálu ozývaly velké rány. Od třech hodin odpoledne se u miroslavského zámku strhla na bojišti rekonstrukce krvavé bitvy. Hosté devátého ročníku miroslavského Meruňkobraní už pak netrpělivě čekali na zahájení soutěže o Knedlíkového krále, která začala ve čtyři hodiny před kulturním domem. Přihlásilo se devět mužů a letos už podruhé i jedna statečná žena Marie Vokounová z Dobřínska.

Po dvaceti minutách soutěžení rozhodčí zapískal konec a Miroslav měla svého krále roku 2008. Opět se jím stal Kamil Hamerský. „Letos jsem vítězem už po páté. Loni jsem snědl sto jedna knedlíků. Dnes jich bylo méně, protože byly o hodně větší než loni. Jsem ale spokojený,“ řekl po soutěži vítěz. Na tom se pak po soutěži shodli všichni účastníci. Součástí sobotního meruňkobraní byla soutěž o nejhezčí meruňku a o nejlepší kořalku. Po skončení místostarosta Roman Volf vyhlásil vysledky. Soutěžící přinesli padesát jedna kusů meruněk a šedesát jedna vzorků meruňkovic. Poté následovalo hudební vystoupení Petra Spáleného se skupinou Apollo. Velkou letní noc zakončil slavnostní ohňostroj.