„Jednáme o smlouvě, výsledek bychom měli znát do dvou týdnů. Diváci se vše včas dozví z našeho programu. V České republice zatím hrají přenosy z newyorské opery jen dvě kina v Praze a Hradci Králové,“ informoval Miroslav Střihavka ze znojemského kina Svět. V obou kinech se atraktivní nabídka osvědčila, promítaly šest přenosů letošní sezony a pokaždé pro plný sál.

„Snažíme se naše kino vylepšovat, digitalizovat. Technicky jsme proto na přijímání a promítání digitálního satelitního přenosu připraveni. Myslím, že pro Znojmo tato nabídka může být zajímavým oživením. Sice to není úplně stejný zážitek jako, když člověk sedí přímo v sále opery, ale zvukově a obrazově výborný. Koneckonců, kdo má příležitost jen tak si zajet do New Yorku na operu,“ podotkl Střihavka.

Pokud se zástupcům znojemského kina podaří sjednat smlouvu odehrají závěrečné dva přenosy letošní operní sezony. „O dalším postupu se rozhodneme podle výsledku a zájmu diváků,“ řekl Střihavka. Vstupné na přenos opery by mělo být asi tři sta korun.

Podle údajů internetových stránek projektu Metropolitan Opera: Live in HD přenášela newyorská scéna svá vybraná představení od šesti set kin, , kulturních center, univerzit a škol v Severní Americe, Evropě, Austrálii a Japonsku. Organizátoři projektu předpokládají, že přenosy letos po celém světě shlédne na milion lidí.