„Masopustním průvodem už spoustu let pokračují tradiční ostatky. Další den je pak zakončí válení dýní,“ vysvětlil starosta dobrovolných hasičů Miroslav Mikulík.

V průvodu se pravidelně objevuje kolem dvaceti masek. „Každý rok se je snažíme trochu obměnit, aby to nebyla nuda. Lidé chodí do průvodu dobrovolně. Jsme dobrovolní hasiči, tak i tohle děláme dobrovolně,“ smál se Mikulík. Z pohledu organizátora je, podle něj, náročné tuto třídenní akci uspořádat. „Máme rozdělené úkoly. Po letech, co se v organizování angažuji, už vím, jak na to. I přesto mě ale spousta mých kolegů dokáže něčím překvapit,“ dodává hasičský starosta.

Mrazivé počasí neodradilo od chození v průvodu ani Vojtěcha Horáčka. Už popáté si v něm zahrál roli doktora. „Dohlížím na zdraví celé skupiny. Mé heslo je alkohol jen z rukou lékaře. Proto všem kontroluji dávky, které pijí,“ vysvětlil Horáček, alias MUDr. Jan Potůček. Masky vyrazily ráno v deset hodin od tasovické hasičky, po obci budou chodit až do šesti hodin odpoledne.