„Pořadatelé festivalu si je zvou na základě výsledků v talentových soutěžích. Letošní ročník byl velice netradiční. Setkalo se zde několik národností, multiinstrumentalisté i skladatelé. Regionální čest uhájil klavírista a skladatel Daniel Schneider z Prosiměřic, který chodí do páté třídy,“ popsala manažerka festivalu Petra Klobasová.

Na koncertu talentovaných dětí byla završená i výtvarná soutěž, která letos poprvé ukázala i talenty výtvarné. „Děti, kterým je letos stejně jako festivalu, tedy šest let a chystají se do školy, malovaly krále Artuše. Z dvacítky nejhezčích výtvorů návštěvníci festivalu zvolili nejkrásnější obrázek. Ten namalovala Natálie Tondlová ze školky v Kravsku,“ dodala Klobasová.

Hlasování i na internetu

Protože jsou obrázky zdařilé a vyvolaly zájem návštěvníků, tak se pořadatelé rozhodli udělit ještě speciální cenu, totiž cenu návštěvníků facebooku, kteří mohou funkcí "to se mi líbí" hlasovat o nejlepší obrázek i na internetu. „Soutěž bude ukončena poslední festivalový víkend. Hlasovat mohou přátelé stránky Hudba Znojmo na facebooku,“ uvedla manažerka festivalu.

Stránka byla založena krátce před festivalem a nyní má několik stovek návštěvníků. Pořadatelé tam umisťují fotky ze všech akcí a také různé zákulisní informace. Společně s webovými stránkami www.hudbaznojmo.cz poskytují návštěvníkům festivalu i zájemcům o akce kompletní informační servis.