„Jsme rádi, že se nám podařilo festival zařadit mezi oblíbené hudební akce. Je vidět, že si znojemské publikum za tu dobu už na jazz zvyklo. Účinkující si moc pochvalují, jak jsou naši posluchači vnímaví a umějí se na koncertech dobře chovat. Proto měly naše akce skvělou atmosféru,“ pochvaloval si po uzavření páté kapitoly festivalu jeho prezident Jiří Ludvík.

„Vše takto skvěle vychází také díky podpoře města Znojma i dalších sponzorů a také díky spolupořadatelství Znojemské Besedy,“ řekl Ludvík.

Na úspěchu má podle něj podíl pestrá dramaturgie. „Každý rok se snažíme představit širokou škálu jazzu. Proto na festivalu zazněl dixieland jako stará forma jazzu. Na druhé straně jsme představili mladá uskupení s moderním jazzem. Někdy jazz přesahuje do folklóru, nebo je v duchovním hávu. Naším cílem je mít festival hodně pestrý,“ popsal Ludvík.

Největší zájem byl letos o vystoupení Dana Bárty. „Do posledního místa zaplněný štukový sál Louckého kláštera byl svědkem nejnovějšího Bártova projektu Theyories,“ připomněla mluvčí festivalu Petra Klobasová. Úspěch sklidila vyprodaná páteční noc v klubech. Do finále festival přivedl sobotní koncert Jany Koubkové a nedělní Jazzová mše Karla Růžičky v Louce.