Zejména páteční podvečerní a večerní program část divaček a diváků i roztančil. Z lavic na parket z dlažby zvedla návštěvníky například slovinská kapela Jazoo nebo Bitumen beat. Dobrý ohlas měla i vystoupení několika pozvaných divadel.

V sobotu program, ještě v parném odpoledni, otevřel písničkář Václav Koubek. Vše pokračovalo podle plánů pořadatelů až do podvečera, kdy do programu po sedmé hodině večer rezolutně promluvila průtrž mračen.

„Zvedl se prudký vítr a déšť, stany poletovaly, museli jsme se rychle přesunout z náměstí od našeho domu Na Věčnosti. Diváci byli výborní, se vším nám pomohli a celý zbytek programu jsme pak odehráli pod střechou," řekl hlavní organizátor Šramlfestu Ivo Bílek.

Letošní ročník označil za dosud nejúspěšnější. „Přesná čísla budeme ještě počítat, ale je zřejmé, že divácky byl letošek nejúspěšnější. Těší mě i to, že se opět potvrdilo, že náš festival je pro všechny generace. Rodiče přichází s malými dětmi a v publiku bývají vidět i jejich babičky, toho si velmi cením," dodal Bílek.