Česká premiéra známého díla Král Artuš v režii Jany Janěkové a pod dirigentskou taktovkou Romana Válka na nádvoří Jihomoravského muzea ve Znojmě je tady.

Návštěvníci opery ve Znojmě neuvidí pouze operu, ale také divadlo. Celé představení je zinscenováno jaksi půl na půl. Základem díla je mýtus o vzniku Británie, ale diváka čeká také milostná zápletka a nechybí ani vtipné dialogy. Herecké i pěvecké obsazení je hvězdné. Lidé se mohou těšit na vzrušující šermířské scény, ale také na efekty doprovázející výjevy s kouzly.

Punc znojemské výjimečnosti dá celému nastudování prostředí Minoritského kláštera, protože celé nádvoří bude takříkajíc hrát. Scénograf Jaroslav Milfajt připravil scénu tak, že bude rozehrán celý prostor nádvoří. Bude to strhující podívaná, která se možná už nikdy nebude opakovat.

Jak bývá zvykem u oper v produkci Znojemského hudebního festivalu, nabízí je pouze festival. Představení je poprvé v češtině, operní árie v angličtině budou s českými titulky promítané na zeď. Král Artuš se ve Znojmě představí čtyřikrát. V premiéře dnes v devět hodin večer a ve třech reprízách příští týden.